Intel, Apple’a Saldırmaya Devam Ediyor

0
116

Bir zamanlar Qualcomm ile Apple arasında yaşanan gerilim şimdi de Intel ile Apple arasında yaşanmaya başladı. Aslında bu sefer aktörlerin biraz daha farklı bir yol izlediğini görüyoruz. Bu sefer saldıran bir taraf ve onu çok umursamayan bir taraf var. Saldıran taraf Intel.

Adeta Apple’a karşı açık bir savaş başlatan yonga devi, peşi sıra reklam filmleri yayınlıyor ve reklamlarda Mac modelleri ile Windows PC serileri karşılaştırılıyor. İşte yine böyle bir karşılaştırma yapan reklam videoyu yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPad Pro için İşlemci Detayları Ortaya Çıktı

Intel Bu Kez İşlevselliğe Gönderme Yapıyor

Yeni reklam filminde Intel, 2’si 1 arada bilgisayarların ne kadar kullanışlı olduğuna vurgu yapıyor. Intel Evo serisinin yer aldığı bu bilgisayarın karşısında ise Apple’ın MacBook modeli yer alıyor.

MacBook modelinin ise işlevsel olmadığı konusunda bir gönderme yapılıyor. Aynı işlevselliği kazanmak için ek olarak bir iPad alınması gerektiği bunun yanında bir de akıllı kalem alınması gerektiği gösteriliyor. Bir diğer videoda ise PC için alternatiflerin daha çok olduğu vurgulanıyor.

Bir de tabii ki giriş portlarına gönderme yapılmadan geçilmemiş. Benzeri videoların devamı geleceği kesin. Çünkü Apple sektörde bazı şeyleri değiştirmeye başladı.

Firma kendi işlemcisini kullanmaya başladığından beri performans konusunda ne kadar iyi olduğu konuşuluyor. Büyük bir hızla uygulama destekleri de sunulmaya başlandı. Bu sadece Apple’ın ilk işlemci denemesi oldu.

Apple ilk defa Intel değil de kendi işlemcisini kullanmış oldu. Apple M1 sonrasında M2 gelecek. Proje şu an çok başarılı devam ediyor. Belki M serisi devam edecek ve Apple bu işlemcilerini dışarıya da satacak. Şu an bunlar için erken ama önümüzde güzel bir örnek var.

Grafik açısından da performans açısından da daha iyiyi sunan işlemciler. Intel bu yarışta geri düşmek istemeyecektir. Bunun için Apple’a göndermeler devam edecektir. Nasıl bir ürün sunduğunuz kadar ürünü ne kadar pazarladığınız da önemli.

Kullanıcılara Apple M1 işlemcisi daha geri planda algısı yerleştirilirse, Intel’in yeniden şansı olabilir. Bunun için reklam çalışması yapılması normal.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?