Instagram’ın Yeni iOS Widget’ı Nasıl Çalışacak?

0
149

iOS 14 sonrasında tanıştığımız Widget özelliğini kullanıyor musunuz bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki uygulama geliştiriciler bu Widget sistemi üzerinde bir hayli durmaya başladı.

Yeni özellikle geliştiriyorlar ve kullanıcıların işine yarayacak yeni sistemler sunuyorlar. Sadece küçük ölçekli geliştiricileri de düşünmeyin. Bunun yanında Instagram, Facebook gibi geliştiriciler de iOS için yeni olan sisteme ayak uyduruyor ve yeni bazı özellikler geliştiriyor.

İşte çok yakın bir zamanda Instagram’ın böyle bir özellik üzerinde çalıştığı iddia edildi. İddia edildi diyoruz çünkü resmi bir doğrulama gelmedi ve özelliğin tam olarak nasıl destekleneceği konusunda bilgiler verilmedi.

İlginizi Çekebilir: MagSafe Battery Pack Parçalarına Ayrıldı

Instagram Çoklu Hesap  Widget’ı Sunabilir

İddiaların gündeme gelmesine neden olan izim Alessandro Paluzzi. Daha öncede benzeri sızıntılarla sektörde tanınan isim, bu kez Instagram’ın çoklu hesap  Widget’ı üzerinde çalıştığını söylüyor ve hatta bunun için bir görsel paylaşımında da bulunmuş durumda.

Görsel paylaşımına bakacak olursak, çoklu hesap sisteminin çalışması çok basit olacak. Cihazınızda kullandığınız kaç tane hesap varsa yeni Widget, bu hesapları gösterebilecek. En azından görselden anladığımız ve ünlü ismin sızdırdığı bilgiler bu yönde.

Kaç hesabınız varsa bu yeni Widget üzerinde görüntülenecek gibi duruyor. Hesabınıza giriş yapmadan önce, buradan kullanmak istediğiniz hesabı seçeceksiniz. Sonrasında Instagram seçtiğiniz bu hesapla beraber açılmış olacak.

Widget sistemi

Kaç hesaba kadar Widget üzerinde görüntülenebilecek ya da her seferinde şifre girmek gerekecek mi bilemiyoruz. Dediğimiz gibi resmi bir açıklama yapılmadı. Şu an için söz konusu özelliğin de geliştirme aşamasında olduğu biliniyor. Geliştirme aşaması tamamlandığı zaman Instagram bilgileri resmi olarak açıkladığında bu detayları öğreneceğiz.

Instagram çoklu hesap Widget özelliği gerçekten başarılı olur da yayınlanacak olursa, kesinlikle iOS kullanıcıları için büyük kolaylık olabileceğini de söyleyebilirim. Özellikle kişisel hesaplarının yanında işletme hesapları da kullanan kullanıcılar için büyük kolaylık sunulacağını kabul etmek gerekiyor.

Fakat dediğimiz gibi bu özellik geliştirme aşamasında. Yani iptal de edilebilir yakın zamanda yayını da yapılabilir. Instagram’ın açıklamasını bekleyeceğiz.

Önceki İçerikAirPods 3 Yine Gözüktü! Tasarım Kesinleşti mi?
Sonraki İçerik2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri Eski iPhone Modellerini Öne Çıkardı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?