Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri (En Etkili 7 Yöntem)

0
123

Günümüzdeki sosyal medya kullanım aralığı düşünüldüğünde tercihten ziyade zorunluluk halini alan bir durum olmuştur. Kimliğini sanal olarak dijital platformlar üzerinden, gerçek bir alışveriş deneyimiyle maddi kazanıma çevirmeyi hedefleyen kişi ve kurulışların yapması gerekenlerden kısaca bahsedeceğiz. Bu sayede tamamıyla organik ve gerçek bir kitle ile istediğiniz geri dönüşüm oranına sahip olabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım. Hashtag Kullanmadan Geçmeyin

Hashtag kavramı sosyal medya platformları ile hayatımıza ışık hızıyla giriş yaptı. Belli bir konuyu Instagram’da arama motoruna yazıp, konuya ilişkin paylaşımları görmeyi isteyenler hashtagleri etkin bir şekilde kullanıyor. Bu noktada ilgili konu üzerinden yaptığınız paylaşımların etkileşim oranlarını hashtag ile arttırabilmeniz mümkün. Hashtag kullanırken dikkat etmeniz püf noktalar ise şunlardır:

  • Marka adınızı hashtag içerisinde mutlaka geçirin. Örneğin, #instatakipcikasma
  • Kurumsal bir işletmeyseniz, sektöre entegre anahtar kelimeleri kullanın.
  • Kullanım aralığı sık olan hashtagleri tercih etmeye çalışın. Arama motorundaki anahtar kelimelere göz atabilirsiniz.
  • Hedef kitlenizi şaşırtıp, dikkatini çekecek hashtagleri tercih edin.
  • Özel günleri mutlaka hashtag içerisinde kullanın. Örneğin, #worldcup

1.      Instatakipci.com’dan Takipçi Satın Alın

Bu yöntemler arasında en etkili elbette ki takipçi satın almaktır. Ancak güvenilir olmayan, mağduriyet yaşacağınızın kaçınılmaz olacağı sitelerinden uzak durun. İhtiyacınıza yönelik olan ucuz takipçi paketlerini bir arada bulabileceğiniz Instatakipci.com’a mutlaka bir bakın. Instagram takipçi satın al hizmetlerinde bir numara olan Instatakipci.com üzerinden güvenle hizmet alabilirsiniz.

  • 7/24 müşteri desteği
  • İhtiyaca yönelik aktif Türk takipçi paketleri
  • Takipçi düşmeme garantisi
  • Uygun fiyatlandırmalar
  • Şifresiz, şartsız güvenli alışveriş

2.      Postlarda Açıklama Yapmadan Geçmeyin

Her ne kadar bir fotoğraf bin sözcüğe bedel gibi görünse de, iyi açıklamaya sahip paylaşım çok daha fazlasını ifade edecektir. Bu noktada profilinizde paylaşacağınız postlar için bir plan hazırlamayı düşünüyorsanız, National Geographic’i örnek alabilirsiniz. Profesyonel perspektifte çekilen eşsiz görselleri, vazgeçilmez hikaye anlatımlarıyla süslemesi natgeo hesabının başarısının sırrıdır. Natgeo hesabının 50 milyondan fazla takipçiye sahip olması bir tesadüf değil.

3.      Profilinizi Dizayn Edin

Kurumsal hesaplarda çok rağbet gören tek tip paylaşım stili, markanızı yansıtmanıza yardımcı olacak bir yöntemdir. Bu anlamda Hindistan menşeili Frooti markasının geliştirdiği stil gerçekten göz doldurucu. Markanın Instagram profilindeki renk uyumu ve standart düzen görülmeye değer. Thefootilife hesabına şöyle bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

4.      Biyografi Alanınızı Etkin Bir Şekilde Kullanın

İnsanların profilinizi açtığında dikkatlerini çekecek ilk alan kuşkusuz ki, biyografiniz olacaktır. Biyografi deyim yerindeyse, profilinizde yer alan yerleşik bir düzen ve sizi ifade edebilecek ölçütlerden biri. Özellikle bir işletme hesabı iseniz, prosefonelliğinizi potansiyel kitlenize aktarabileceğiniz harika bir alan. Biyografi alanınızda işletmenizin sloganını, web sitesini, YouTube, Twitter gibi alternatif hesap bilgilerini eklemeden geçmeyin. Biyografinizi belli aralıklarla güncelleyin, bunu yaparken de en güncel paylaşımınızı bio alanına eklemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede istediğiniz düzeyde takipçi trafiğini yeni paylaşımınıza çekebilirsiniz.

5.      Daima Farklı Olun

Var olmayan her zaman satmıştır. İlginç fikirlerin bezendiği dikkat çekici paylaşımlar, hedeflediğiniz kitlenizin harekete geçmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle içerik stratejilerinde kullanıcılara daha önce görmediklerini sunmaya çalışın. Hali hazırda yapılanlara bakın ve yoğun olarak yapılanları es geçin. Paylaşımlarınızda komik, ironik hatta dramatik bile olun ancak sıkıcı olmayın.

6.      İnteraktif Katılım Sağlayın

Doğrudan iletişime geçtiğiniz takip kitlesi, kendini özel hisseder. Kişisel ya da işletme hesabı olduğunuz fark etmeksizin yapacağınız canlı yayınlar, soru cevap etkinlikleri ve çekilişler takipçi arttırma noktasında büyük fayda sağlayacaktır. Takipçilerinizin kalbini kazanarak, ne istediklerini ya da sizden ne beklediklerini öğrenebilme fırsatını da yakalayabileceksiniz.

Instagram’da popüler olabileceğiniz yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. Tavsiyelerimizi göz önünde bulundurarak Instagram hesabınızda fark yaratıp, belli bir kitleyi takipçilerinizin arasına kolayca dahil edebilirsiniz.

Hemen şimdi hızlıca Instagram takipçi satın al hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Önceki İçerikBir tasarımcının en büyük yardımcısı kullanışlı 5 program
Sonraki İçerikWhatsApp, iOS ve Android Arasında Doğrudan Yedek Aktarımı Sunacak
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?