Instagram iOS Karanlık Mod Özelliği

0
248

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olmasının yanında, aktiflik konusunda ilk sırada yer alan Instagram, güncellemelerine devam ediyor. Uygulamanın çok kısa bir süre önce karanlık modunun kullanıma sokulduğunu görmüştük. Fakat karanlık mod özelliği sadece Android 10 işletim sistemi için yayınlanmıştı. Şimdi ise Instagram iOS karanlık mod özelliği yayınlandı.

Instagram iOS sürümü için yayınlanan karanlık mod özelliğiyle beraber uygulamanın çok daha kullanışlı bir hale geldiğini söylemek gerekiyor. Yeni tasarım tıpkı, iOS 13 karanlık mod menülerinde olduğu gibi gri ve siyah renklerin öne çıkmasını sağlıyor.

Instagram iOS Karanlık Mod Kullanımı

Uygulamanın tamamen koyu temaya dönmesini sağlayacak olan yeni mod için güncellemeler yayınlandı. Fakat uygulama içerisinden bir düzenleme menüsü açılmadı. Yani karanlık modu kullanmak için iOS sistemiyle bağlantılı olarak çalışılacak.

iOS 13 işletim sisteminde karanlık moda geçiş yaptığınız zaman, otomatik olarak Instagram için de karanlık moda geçiş yapmış olacaksınız. Karanlık mod için dediğimiz gibi ekstra bir menü ya da ekstra bir mod bulunmuyor. Sistem karanlık moda alındığı zaman, otomatik olarak Instagram için de karanlık mod dönemi başlamış olacak.

Instagram iOS karanlık mod

Karanlık moda geçilmesiyle beraber uygulamanın tüm menülerinin tamamen koyu temaya geçeceğini de ekleyelim. Siyah ve gri renklerinin ağırlık gösterdiği yeni modla beraber, özellikle gece kullanımlarda göz yorgunluğunun önüne geçilmesi hedefleniyor. Bunun yanında enerji tasarrufu da sağlanacak. OLED ekranlarda karanlık tema kullanmak, pil dayanma süresini arttırmakta.

Tüm bu artılarıyla beraber güncellemenin şu an için yayında olduğunu ekleyelim. Güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşması için ise biraz beklemek gerekecek. Resmi uygulama mağazası üzerinden yayınlanan güncellemenin bölüm bölüm dağıtımı yapılıyor. Yani özelliğin sizin cihazınızda gözükmesi biraz zaman alabilir. Ara ara güncelleme kontrollerini yapmanız yeterli.

Önceki İçerikiOS 14 için İlk Özellik Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikYeni Apple Watch Uygulaması Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?