Instagram, iMessage Sorunu için Güncelleme Alıyor

0
74

Instagram’ın zaman zaman her platformda sorunlar yaşadığını görüyoruz ama son sıkıntı bir hayli uzun zamandır dikkat çekiyor. Sorunun yaşanan platform iMessage. Yani iPhone kullanıcılarını ilgilendiren bir sıkıntı söz konusu.

Bir süredir öne çıkan ve devam eden sorun için sonunda resmi bir bilgi de geldi ve detaylar da ortaya çıktı.

iMessage için Geçerli Olan Instagram Hatası Gideriliyor

Sorun tam olarak bağlantı paylaşımlarında yaşanıyor. Instagram’da yer alan herhangi bir gönderinin bağlantısını alıp da iMessage üzerinden paylaştığınız zaman, paylaşım karşı tarafa ulaşıyor ama herhangi bir ön izleme bölümü açılmıyor.

Kullanıcılar sadece bağlantıyı görebiliyorlar. Ne ön izleme ne de paylaşım detaylarını görebiliyorlar. Sadece iMessage bölümünde yaşanan sorunun nedeni net değil. Evet bazı komplo teorileri var. Bu sorunun yaşanmasındaki ana nedenin, Instagram’ın sürekli oturum açma sayfasına yönlendirme yapması gösteriliyor.

Yani iMessage bağlantıda yer alan içeriği inceleyip, ön izleme üretmek için bağlantıyı açmak istediğinde Instagram’ın oturum açma sayfasına gittiği için herhangi bir ön izleme verisi çekemiyor. Fakat dediğimiz gibi bu biraz komplo teorisi çünkü diğer platformlarda hemen hemen aynı sistemi kullanıyor ama onlarda herhangi bir sorun yaşanmıyor.

iMessage

Zaten Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamada da bu durum belirtilmiş. Mashable haberine göre yetkililer, iMessage üzerinde yaşanan bu sıkıntının ufak bir hatadan kaynaklandığını söylemiş.

Uygulamada yaşanan sorunun giderilmesi için çalışmaların devam ettiği ve bunun için bir güncelleme yayınlanmasının planlandığını da belirtelim. Şu an için güncelleme konusunda tarih yok. Fakat bu hatanın fark edilmiş olması bile yeterli.

Instagram çok kısa süre içerisinde yeni bir güncelleme ile hatanın giderilmesini sağlayacaktır. Ayrıca yayınlanacak olan güncellemenin sürüm notlarını görerek, neden böyle bir hata yaşandığını da görebileceğiz. Mutlaka düzeltilen hatalar içerisinde bilgilendirme yapılacaktır.

Önceki İçerikMac’de Zip Dosyası Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max DxOMark Listesindeki Yerini Kaybetti
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?