iMessage’da Grup Görüşmesine İsim Ekleme

0
97

iMessage, Apple’ın en çok kullanılan servislerinden biri olarak biliniyor. Popüler mesajlaşma servisinin sunduğu birçok ayrıcalık bulunuyor. Mesela tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi görüştüğünüz kullanıcıları bir grup içerisinde toplayarak kendi gruplarınızı oluşturabiliyorsunuz.

Bu yazımızda da oluşturulan gruplar için artı bir özellikten söz edeceğiz. Diyelim ki grup oluşturdunuz ve aktif bir şekilde grubu kullanıyorsunuz. Peki iMessage grubunuzun ismini değiştirmek ya da gruba bir isim atamak istediğiniz zaman ne yapmanız gerekiyor. Sadece iMessage kullanan kullanıcılar için bu yönde oldukça kolay işlemlerle grup isimleri belirlemek mümkün. Adım adım işlemin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

iMessage’da Grup İsmi Nasıl Konulur?

İşleme geçmeden önce şunu belirtelim ki iOS 13’te grup MMS mesajlarında değil, sadece iMessage gruplarında bir isimlendirme yapmanız lazım. Yani grup görüşmesine alacağınız tüm kişilerin iMessage servisini kullanıyor olması gerekiyor. Aksi halde isimlendirme yapmak mümkün olmuyor. Bu detayı verdikten sonra işlem aşamaları konusunda da bilgi verelim.

 1. iPhone akıllı telefonunuzdan iMessage uygulamasını açın ve yeni bir mesaj oluşturmak adına sağ üst kısımda yer alan kalem simgesine tıklayın.iMessage'da Grup Görüşmesine İsim Ekleme
 2. Mesajı kime göndereceğiniz konusunda girişi yapacağınız alana alıcıları ekleyin.
 3. Burada ilk kişiyi seçmenizin ardından kişinin adının ya da numarasının yanında virgül ya da çerçeve eklendiği görürsünüz. Yeni kişileri eklemeye devam etmek için “+” simgesine tıklayın ve kişi eklemeye devam edin.
 4. Buraya kadar olan kısımda grubunuzu oluşturmuş olacaksınız. Bizin işin bundan sonraki kısmına yani isimlendirmenin nasıl yapılacağından da söz edeceğiz. iMessage'da Grup Görüşmesine İsim Ekleme
 5. Grubunuzu oluşturmak adına ilk kişileri seçtikten sonra ilk mesajınızı gönderin. Böylece kişi sayısının yazdığı varsayılan bir grup oluşturulmuş olacak.
 6. Burada yapmanız gereken işlem kişi sayısının yazdığı yerin yanında yer alan ok işaretine tıklamak olacaktır. iMessage'da Grup Görüşmesine İsim Ekleme
 7. Bu kısımda ok işaretine tıkladığınız zaman (“>”) Ses, FaceTime ve Bilgi menüleri açılacak. “!“ şeklindeki bilgi sekmesine dokunun.
 8. Burada yeni bir grup adı girmeniz gerekecek. Gruba eklemek istediğiniz adı girin ve “Tamam” butonuna basın.
 9. Artık grup ismi belirlenmiş olacak. Grup ismi belirledikten sonra kişi sayısı olarak yazan kısımda grup isminin yer aldığını göreceksiniz.

Zaten Bir Grup İsmi Belirlemiştim, Grup İsmini Nasıl Değiştirebilirim?

Diyelim ki daha önceden bir grup oluşturdunuz ve grup isminizi de belirlediğiniz. Fakat sonrasında bu grup ismini tekrar değiştirmek istiyorsunuz. Bu durumda nasıl bir işlem yapılması gerektiğine de bakalım. Aslında işlem aşamaları çok farklı değil. Sadece hangi menüyü ya da hangi alanı nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor.

 1. Mesaj servisine girin ve grup görüşmesini açın.
 2. Grup görüşmesine girdiğiniz zaman, bu kez grup adınızın hemen yanında bir ok işareti olduğunu göreceksiniz.
 3. Bu ok işaretine tıklayın.
 4. Yine yukarıda yaptığımız gibi “i” simgesine tıklayın ve bilgi ekranına giriş yapın.
 5. Şimdi mevcut olan grup adınızın üzerine tıklayın.
 6. Grup adını silmek için “X” sekmesine tıklayın ve atamak istediğiniz yeni grup adını yazın.
 7. “Tamam” ya da “Bitti” sekmesine dokunmanız durumunda grup isminin belirlediğiniz yeni isimle değiştiğini göreceksiniz.

iMessage’da grup ismi belirleme ve grup ismi değiştirme işlemlerinden söz ettik. Bu işlemlerin dışında takıldığınız bir noktayı yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

KAYNAKhttps://www.igeeksblog.com/how-to-name-group-chat-in-imessage-on-iphone/
Önceki İçerikiPad’i Mac için nasıl 2. ekran olarak kullanırsınız?
Sonraki İçerikApple Maps için Koronavirüs Güncellemesi Yolda
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?