iMessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatasının Çözümü

4
14307

Yeni bir iPhone‘un kurulumunu yapıyorsanız veya yakın zamanda iPhone’unuzu sıfırladıysanız, “iMessage etkinleştirme bekleniyor” mesajını gördüğünüz bir sorunla karşılaşabilirsiniz. iMessage etkinleştirme nasıl yapılır birlikte göz atalım.

Etkinleştirme bekleniyor mesajının yanı sıra “etkinleştirme başarısız”, “etkinleştirme sırasında bir hata oluştu”, “oturum açılamadı” veya “lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin” gibi uyarılar da görüyor olabilirsiniz.

iMessage Nasıl Etkinleştirilir?

  1. iMessage’ı etkinleştirmek için bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Bu nedenle Hücresel veya Wi-Fi bağlantısına sahip olduğunuza emin olun.(Ayrıca telefonunuzdan SMS gönderip alabiliyor olmanız gerekiyor.)
  2. Saat diliminizin doğru olması gerekiyor. Bunu Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne girerek kontrol edin. (Tarih ve Saati Otomatik olarak ayarlamanız tavsiye edilir.)
  3. Şimdi iMessage‘ı ve FaceTime‘ı kapatın. iMessage için Ayarlar > Mesajlar‘a gidin ve iMessage’ın sağındaki anahtara dokunun. Ayarlar’daki Mesajlar bölümünde yer alan FaceTime için de aynı şeyi yapın.
  4. Cihazınızı yeniden başlatın.
  5. iMessage ve FaceTime’ı yeniden açın.

imessage etkilestirme

iMessage hızlı bir şekilde etkinleştirilecektir. Ancak Apple, bu işlemin bazen 24 saat kadar sürebileceğini belirtiyor.

iMessage etkinleştirme başarısız gibi sorunların bir başka nedeni de, Apple’ın sistemlerindeki geçici sorunlar olabiliyor. Bunun kontrolünü ise Apple Sistem Durumu sayfasından yapabilirsiniz. İlgili sayfadaki listede Apple’ın geçici olarak hizmet dışı olan servislerini görebilirsiniz.

Apple Sistem Durumu

Yazılım Güncellemesi

Kullanılabilir bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek de iMessage sorunlarını çözmek için etkili olabilir.

  1. Ayarlar‘a gidin. (Bir Kablosuz Ağ’a bağlı olduğunuzdan emin olun.)
  2. Genel > Yazılım Güncellemesi‘ne dokunun.
  3. İndir ve Yükle‘ye dokunun.

Hala iMessage etkinleştirme bekleniyor mesajı alıyor musunuz?

24 saat geçtiği halde iMessage etkinleştirme bekleniyor mesajı almaya devam ediyorsanız, bir sonraki en iyi adım ağ ayarlarınızı sıfırlamaktır. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine gidin. Bu işlem, cihazınızda kayıtlı olan Kablosuz şifreleri dışında herhangi bir veriyi silmeyecektir.

İLGİLİ HABER:  Uzaktan Erişim İle Face ID Nasıl Kapatılır?

iMessage Nasıl Kapatılır?

iPhone’unuzda Ayarlar > Mesajlar ve FaceTime‘ın altındaki iMessage ve FaceTime‘ı kapatabilirsiniz.

Ancak telefon numaranızı değiştirdiyseniz veya artık iPhone kullanmıyorsanız, iMessage’ı kapatmak için Apple’ın destek sitesi aracılığıyla sunduğu iki aşamalı basit işlemi gerçekleştirmeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir: iOS 11: iPhone ve iPad Mesajlarda Çıkartma Paketi Nasıl İndirilir ve Nasıl Gönderilir?

4 YORUMLAR

  1. Bence bu konuda yanılıyorsunuz bu sorun operatörle alakalı bende aynı sorunu yaşadım Turkcell operatöründe etkinleştirme olmuyor ve 24 saat beklemeye aldığında yarım saatte bir ücretlendirme oluyor bun faklı operatör Türk Telekom’da yaptım hemen etkinleşme gerçekleşti ve hiç bir sorun yaşamadım sorun yazılımsal olsaydı bütün operatörlerde aynı şey olurdu

  2. Ben internetim olmadığı zaman mesajlaşamadıgım için iMessage iptal ettim. Daha Sonra bir kere etkinleştirmeye çalıştığımda hattım dan tl gitti. Şuanda Wıfe bağlantım var hücreselde internetim var fakat hattımda tl olmadığı için etkinleştirmiyor bir türlü. Ne Facetıme ne iMessage ?? Konuyla ilgili yardım edebilecek kimse yokmu ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?