iMessage Çıkarmalar Özelliğinin Kullanımı Giderek Artıyor

0
100

Apple’ın en başarılı olduğu noktalardan birisi de uygulama ve yazılım desteği. Marka Android işletim sistemlerinde olmayan teknolojileri kullanıcılara kendi yazılımları olarak sunabiliyor. Bu noktada özellikle markanın mesajlaşma bölümünde ciddi yenilikler ve geliştirmeler yaptığını söylemek gerekiyor.

Diğer sosyal medya uygulamaları ve bu uygulamalara verilen destekler bir yanda dursun Apple’ın iMessage uygulamasıyla bir nevi iPhone kullanıcıları arasında kendi sosyal medya ağını kurduğunu da söyleyebiliriz. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan servislerden biri olarak bilinen iMessage servisini sürekli olarak güncelleyen Apple’ın bu servise son olarak getirdiği çıkartmalar özelliği ise tartışmasız en başarılı adımlardan biri olmuştu. Öyle ki giderek kullanımı artan iMessage çıkartmalar özelliği için Apple Türkiye’den de tanıtım filmi yayınlandı.

iMessage Çıkartmalar Özelliğinin Kullanımı Artıyor

Hızla artış gösteren çıkartmalar özelliğinin hem mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getirmesi hem de mesajlaşma sırasında resimlere ekleme ve düzenleme yaparak çok daha eğlenceli gönderimler yapmanızı sağlaması bir anda iMessage çıkartmalar özelliğinin Apple kullanıcıları arasında popüler olmasını sağladı.

Sürekli artan kullanım oranıyla beraber ülkemizde de kullanımı giderek artış gösteren sistemin bu artışına vurgu yapılmak için Apple Türkiye sayfasından da iMessage çıkartmalar için video paylaşımları yapıldı. Tanıtım videosunu bir kez daha paylaşan Apple Türkiye’nin paylaşımı ise kısa sürece binlerce izleme aldı.

iMessage Çıkartmalar Nasıl Kullanılıyor?

Son olarak giderek yaygınlaşmaya başlayan iMessage çıkartmalar özelliğinin nasıl kullanılacağından bahsedelim. Bu özelliği kullanmak oldukça basit. Kullanıcıların tek yapması gereken iMessage uygulamasına girip buradan App Store butonların tıklamak. Butona tıkladığınız anda karşınıza çıkartmalar için seçenekler geliyor. Bu seçeneklerden herhangi birini indirip çıkartmaya tıkladığınızda otomatik olarak çıkartma paylaşımı yapılmış oluyor.

Eğer çıkartmaları fotoğraflarınızın içerisinde kullanmak isterseniz bu durumda da çıkartmalara basılı tutarak sürükleme işlemi yapıp resmin içine atmanız gerekiyor. Ardından isterseniz boyut düzenleme konum düzenleme gibi işlemleri de yerine getirerek daha geniş düzenleme özellikleri de elde edebiliyorsunuz. Ayrıca çıkartmalar için sürekli yeni modellerinde ekleniyor olması büyük bir ayrıcalık.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?