iMac Sınıf Atladı. İşte En Güçlü iMac Pro için Açıklanan Özellikler

0
62

WWDC 2017 etkinliğinde dikkat çeken birçok yeni ürün ortaya çıktı. Bu ürünler arasında uzun süre konuşulacak olan en ilgi çeken ürünlerden birisi de epey bir süredir sessiz kalan iMac, serisi oldu. Yeni iMac modelinin tanıtılmasıyla beraber bir nevi Apple dengeleri değiştirmiş oldu. Hemen uzun süre sonra gelen yeni iMac Pro modeline bakalım.

iMac Pro Tasarım

Tek destek ayağıyla beraber gelen iMac Pro, tasarım konusunda da oldukça başarılı bir seri. Arka kısmında biraz daha oval bir yapı sunan ve bunun yanında ekran inceliğiyle de dikkat çeken iMac Pro, MacBook ile ünlenen gri rengini de seriye katıyor. Bunun dışında özellikle hem arka hem de ön kısımda yer alan siyah Apple logosunu da unutmamak gerekiyor. Tasarım konusunda çok başarılı olan serinin gelelim müthiş teknik özelliklerine.

iMac Pro

iMac Pro Teknik Ekran Özellikleri

iMac Pro her özelliğiyle beraber şimdiye kadar ki en başarılı iMac modeli oldu. iOS 11 serisini bile geride bırakarak tanıtıma damga vuran iMac Pro 27 inç ekran ile geliyor. Retina ekran sistemi sunan iMac Pro, tam 5K çözünürlük değerinde. Apple için yayınlanan LG modellerinde gördüğümüz ekran çözünürlüğü kesinlikle iMac Pro’nun 5 adım öne çıkmasını sağlayacak.  

iMac Pro

iMac Pro Teknik Özellikler

Ekran kısmında zaten ekstra bir sistem sunulduğunu gördük. Bunun dışında birde teknik özellikler kısmında bakmak gerekiyor. Bir bilgisayardan ne beklenir derseniz iMac Pro bu konuda cevabı vermekte. İçerisinde tam 18 çekirdek Intel Xeon işlemci ile beraber gelen bilgisayar, 3 boyutlu render, model çizim gibi konular içinde 22 teraflop grafik kartına sahip. Burada macOS High Sierra ile VR desteğinin de sunulduğunu düşünürsek beklenen performans elde edildi diyebiliriz.

Ekran kartı kısmında Radeon Pro Vega serisi ile gelen iMac Pro, içerisinde 4 TB SSD bulunuyor. Ayrıca 128 GB değerinde de ECC sunulduğunu da söylemek gerekiyor.

iMac Pro

iMac Pro Bağlantıları

Gelelim yeni iMac serisinin bağlantılarına. Üzerinde Thunderbolt 3 portu bulunan ve 2 adet 5K ekran desteğini aynı anda sunabilen canavar, RAID dizilimlerine de izin veriyor. Ağ kısmında da 10 Gb Ethernet Portu rekor bir hız değeri sunuyor. FaceTime özellikli kameralarıyla beraber Full HD video çekimde yapabilen iMac Pro tüm bu özellikleriyle Aralık ayında geliyor.

iMac Pro Ne Zaman Çıkacak?

Tüm bu özellikleriyle beraber Aralık ayında gelecek olan iMac Pro, tam 5000 dolar. Bu fiyatı karşılığını verse de serinin ülkemiz fiyatının 20 Bin TL’yi bulacağını belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?