iMac Pro Satışları Durduruldu – Peki Neden?

0
187

Apple’ın en pahalı ürünlerinden biri olan iMac Pro, pahalı olmasına rağmen yüksek satış rakamlarının olduğu cihazlardan birisi. Hala ilgi gören bilgisayarı, şu an satın almak istediğiniz zaman ise ne yazık ki bunu başaramıyorsunuz. Apple’ın resmi sitesinden yeni seri bilgisayarları almak istediğiniz zaman, satışların durduğunu ve sipariş veremediğinizi görüyorsunuz. Satışlar durdu ama neden böyle bir tercih yapıldığı merak edilmeye başlandı.

Yeni bir ürünün gelmesi nedeniyle mi böyle bir tercih yapıldı yoksa stokların tükenmesi tek neden mi araştırılmaya başlandı. Sorunun cevabını veren ise tedarikçilerden gelen bilgiler oldu.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Pahalı iPad’i; iPad Pro Grand Apple

iMac Pro Parçalarında Stok Sorunları Var

Tedarikçilerden verilen bilgilere göre ürünün parçalarında bir stok sorunu var. Parçalardaki stok sorunu nedeniyle şu an için iMac Pro bilgisayarlarının da stokları yok gözüküyor. Bunun için herhangi bir satın alım gerçekleştirilemiyor.

Yani versiyonları değiştirmek de mümkün değil. Tüm modeller için şu an için satışların durmuş olduğunu anlıyoruz. Apple’ın sitesi dışında farklı mağazalarda stok var mı bakmak lazım ama büyük teknoloji mağazalarında bu seri için çok stok olduğunu söyleyemeyiz.

iMac Pro

Şu an için stok sorunlarıyla gündemde olan iMac Pro modelinin yeniden stoklarının açılıp açılmayacağını ya da stokların ne zaman açılacağını bilmiyoruz. Satışlar yeniden başladığı zaman gönderim sürelerini de değerlendirerek stok konusunda daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz.

Ülkemizde stoklar açıldığı zaman, seri hakkında ek bilgileri de paylaşacağız. Ayrıca stok değişikliği durumunda fiyatlar konusunda da bir değişiklik olup olmadığını göreceğiz.

Önceki İçerikDünyanın En Pahalı iPad’i; iPad Pro Grand Apple
Sonraki İçerikIOS 14 güncellemeleri
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?