iMac Pro Satışları Durdu! Şimdi Sırada iMac Var

0
162

Geçtiğimiz hafta iMac Pro bilgisayarları için satışların durdurulması yönünde bazı kararlar alınmıştı. Intel işlemci kullanılan modellerin satışlarının durması, yeni seriye geçiş yapılacağının ilk sinyalleri olarak algılanmıştı.

Bunun yanında pandemi sürecinde yaşanan üretim sıkıntılarının da durum üzerinde etkisi olduğu iddia edilmişti. Pro serisinde yaşanan durumların ardından şimdi ise ana model olan iMac için aynı durumun geçerli olduğu ortaya çıktı. Bazı modellerin satışlarının durdurulduğu ortaya çıktı. Pro serisinden sonra gelen bu kararın nedeni konusunda da yeni iddialar var.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11, A101’e Geldi! İşte Fiyatı

Bazı iMac Modellerinin Satışları Durduruldu

Yeni bilgilere göre 21.5 inçlik ekran boyutuna sahip olan söz konusu serinin, iki depolama seçeneği satıştan kaldırıldı. Satış sayfalarına da baktığımız zaman, 1 TB depolama alanı ve 512 GB depolama alanının olduğu seçeneklerin satıştan çekildiği gözüküyor.

Şu an için sadece 256 GB depolama alanı seçeneği olan modellerin satışları devam ediyor. Diğer serilerin satışları ise artık yok. Bundan sonra da yeniden açılması söz konusu olmayacaktır.

Şimdilik 27 inç modellerin satışları ise devam ediyor. Fakat bu modeller için de bir dönüşüm olacaktır. Apple tüm ürünlerinde Intel bağımlılığını azaltmak istiyor. Haliyle yeni seride de M1 işlemcinin kullanıldığı Mac modelleri karşımıza çıkabilir. Bu nedenle mevcut olan Mac modellerinin satışlarının da durdurulduğunu düşünüyoruz.

iMac

Yeni iMac serisi ne zaman tanıtılır bu konuda ise hiçbir bilgi yok. Mart ayında herhangi bir tanıtım yapılmayacak gibi gözüküyor. Fakat Nisan ayında bir tanıtım gelebilir. Nisan ayında tanıtım yapılacak olursa yeni modellerle tanışma fırsatını elde edebiliriz.

Hem Pro sınıfı için hem de temel sınıf için yeni ürünlerin özelliklerini ise çok merak ediyoruz. Öyle ki bu bilgisayarların M1 serisi işlemcilerle yeniden hayat bulması ihtimali var. Şimdilik tek yapacağımız şey bilgi beklemek olacak.

Tanıtım yapılır yapılmaz özellikleri detaylı olarak inceleyeceğiz. Özellikle de işlemci modelinin ne olacağı ve nasıl bir performans göstereceği konusunda detayları görmek lazım.

Önceki İçerikiPhone 11, A101’e Geldi! İşte Fiyatı
Sonraki İçerikiPhone 13 Tanıtım Tarihi için Yeni Bir Paylaşım
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?