İlk iPad Prototipinin Görselleri Paylaşıldı

0
169

iPad, iPhone, Apple Watch gibi üst segment cihazlar, piyasaya sunulmadan önce birçok teste alınıyor. Hatta nihai sürüm ortaya çıkmadan önce birkaç prototip sürüm geliştirilerek testler yapılıyor. İşte bu prototip modeller, bize markanın neler düşündüğünü ama son üründe neler değiştirdiğini gösteriyor. Benzeri bir prototip daha ortaya çıktı. Bu kez ilk iPad için görseller geldi.

Gelen görsellere bakacak olursak, aslında Apple’ın planları farklıydı. iPad için farklı bir sistem düşünülüyordu. Ama nihai sürümde değişikliğe gidildi.

İlginizi Çekebilir: Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişletildi! Türkiye Dahil Ediliyor

İlk iPad Prototipi Böyle Gözüküyor

İlk Apple ürünleri ile yaptığı koleksiyonlarıyla bilinen Giulio Zompetti, yeni prototip için görseli paylaşan isim oldu. Görsele baktığınızda sanki iPad değil de bir metal plaka varmış gibi geliyor.

O kadar kalın ve o kadar büyük bir cihaz gözüküyor. Tabii ki bu son hali olmadığı için biraz daha kaba bir görüntüsü olması da gayet normal karşılanabilir.

Asıl dikkat edeceğimiz ise bağlantı girişi. Zaten fotoğrafı paylaşan da buna vurgu yaparak fotoğrafı paylaşıyor. Yanlış hatırlamıyorsam, ilk modelde 30 pinlik bir bağlantı girişi yer alıyordu ama bu tek bir bağlantı girişiydi.

Yani tabletin altında tek bir seçenek vardı. Prototip görsellerine göre ise iki bağlantı noktası düşünülmüş.

ilk iPad

Bir alt kısımda bir de yan kısımda. Hemen aklıma şu geliyor ki alt kısımda kullanılan yatay olarak cihazı kullanmak isteyenler için, yanda yer alan ise cihazı dikey olarak kullanmak isteyenler için geçerli olacaktı.

Bunun dışında Apple’ın neden böyle bir şey yaptığını anlamak zor. Yani başka bir ihtimal gelmiyor. Ama tabii ki böyle bir tasarımı hiç göremedik. Son kullanıcı sürümünde tüm bu yapı değişti ve tablet tasarımı da revize edildi.

Koleksiyoncular için çok değerli bir parça olan bu ilk iPad prototipi modelinin satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. Belki açık arttırma ile koleksiyonculara satılabilir. Biliyorsunuz bu tür şeyler çok dikkat çekiyor.

Önceki İçerikApple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişletildi! Türkiye Dahil Ediliyor
Sonraki İçerikXiaomi Mi 11 Ultra ve iPhone 12 Pro Max Kamera Karşılaştırması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?