iCloud ve iTunes sorunları

5
3800

Apple ürünleri kullanıcılarının yakından bildikleri depolama alanı iCloud, oldukça işlevli olmasının yanında sorun kaynağı olarak da bir çok kişinin başını ağrıtıyor. AppleUzmani.net olarak sitemizde iCloud ve iTunes sorunları hakkında birçok yazı yayınladık. Bu yazımızda da genel bir toparlama yapmayı düşündük. Bu sayede sorun yaşayan birisi kolayca çözüme ulaşabilecek.

iCloud Sorunları:

iCloud ile ilgili yaşadığınız sorun aşağıda yoksa yorum kısmından bizimle iletişime geçerek, eklenmesini sağlayabilirsiniz.

iCloud nedir?

iCloud adından da anlaşılabileceği gibi bir bulut depolama sistemidir. Bu sistemde tüm iOS kullanıcılarının bir hesabı bulunur. Her kullanıcıya en az 5GB (ücretsiz) depolama alanı tahsis edilir. Bu depolama alanına, fotğraflarınızı, rehberinizi ve aygıtınızdaki birçok bilgiyi aktarabilirsiniz. Bu aktarma işlemi de aslında otomatik olarak gerçekleşir. Cihazınızı kaybederseniz, iCloud(com) sitesinden AppleID ve parolanızla giriş yaparak, tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Önemli: Cihazınızın ayarlar kısmından iCloud ayarlarını kontrol ediniz. Fotoğraflar, videolar, rehber vs.. hangilerinin yedeklenmesini istiyorsanız seçebiliyorsunuz.

Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, ilgili konuya ulaşabilirsiniz.

iCloud yedekleme uyarısı alıyorum. Ne yapabilirim?

Bu konuda hazırladığımız bir yazı var. Bu yazıda iPhone sistem yedeklerinin silinerek, iCloud’da oldukça büyük bir alanın nasıl açıldığını anlattık. Yazıya gitmek için tıklayın.

iCloud Hesabı Nasıl Silinir? (iPhone, Windows, Mac)

Artık iOS cihazı kullanmayacaksanız veya yeni bir hesap açtıysanız eskisini silmek isteyebilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapıldığını anlattık.

macOS Sierra’da iCloud Drive Nasıl Kullanılır?

MacBook’unuz varsa siz de iOS atmosferindesiniz demektir. Tüm iOS kullanıcıları gibi sizin de bir iCloud hesabınız var. Nasıl kullanılacağını bilmeniz için bu konuyu hazırladık.

iCloud Saklama Alanı Satın Alma Rehberi

iCloud saklama alanı 5GB’a kadar ücretsiz geliyor. Ama daha yüksek kapasitelere ihtiyaç duyarsanız ne yapacaksınız? iCloud dolma problemi yaşayanlar için ek paket satın alma imkanı vermektedir. Bu yazımızda bunu anlattık.

iCloud Fotoğraf Akışı Albümlerini Başka Kullanıcılarla Paylaşma

Yedeklediğiniz iCloud fotoğraflarını başkalarıyla paylaşmak mı istiyorsunuz. Bu konu sizin için.

iPhone ve iPad’de iCloud aktivasyon kilidi nasıl kırılır?

iCloud AppleID’sini veya parolasını unuttuysanız, bu konuda size birkaç ipucu verebiliriz.

Silinen kişiler iCloud’dan nasıl geri yüklenir?

iCloud adı üstünde yedekleme aracı. Silinen kişileri de tekrar kurtarmak ve cihazınıza kaydetmeniz çok kolay.

İcloud’daki Verileri/Fotoğrafları Nasıl Silersiniz?

Cihazınızdan verileri, fotoğrafları silmeniz demek, onların iclouddan da silineceği anlamına gelmiyor. iCloud’dan da bu bilgileri silmeniz hem kapasite yönetimi hem de cihazınıza geri yüklenmelerini engellemek açısından çok öenmli.

Silinmiş iCloud Dosyaları, Rehber, Takvim Ve Hatırlatmalar Nasıl Geri Yüklenir?

iCloud yedeğinizden eski bilgileri nasıl cihazınıza yükleyeceğinizi anlattığımız bu konu çok ilginizi çekecek.

iOS Aygıtınızı iCloud’dan Geri Yükleme veya Ayarlama

iPhone, iPad veya MacBook sıfırladınız ve tüm bilgilerini tekrar yüklemek istiyorsunuz. Bu iCloud ile çok kolay. Brkaç adımda iCloud’dan cihazınızı eskiden olduğu gibi kurabilirsiniz.

‘iCloud Müzik Kütüphanesi Etkin Olamaz’ Hatası Çözümü

Çok karşılaşılan bu sorunun nasıl çözüleceğini anlattığımız bu konu, sizin için.

Apple iCloud’a Yedekleme Nasıl Yapılır ?

iCloud yedekleme nasıl oluyor? Bu sistem nasıl çalışıyor?

Eski iPadinizden yeni iPadinize nasıl bilgi aktarırsınız?

Yeni bir iPhone veya iPad mi aldınız? Eski bilgileri yeni cihaza nasıl aktaracağınızı bulmaya mı çalışıyorsunuz. Doğru yerdesiniz.

Apple Kimliğimi/Apple Şifremi Unuttum, Ne Yapacağım?

Apple kimliğinizi veya şifrenizi mi unuttunuz? Neler yapılabileceğini anlattığımız bu konu sizler için.


iTunes sorunları

iTunes nedir?

iTunes, iOS cihazınızın (iPhone, iPad, iPod) bilgisayar ile iletişim kurmasını sağlayan bir Apple yazılımıdır. iTunes ile cihazınızın bilgilerini öğrenebilir. Depolama alanlarını kontrol edebilir. Müzik indirebilir. Film Yükleyebilirsiniz. iTunes alternatifi başka programlar da mevcuttur. Sitemizde bunlardan birçok yerde bahsettik. (Copytrans diye aratabilirsiniz.)

iTunes ile cihazınızı komple bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. İsterseniz bu yedekten de geri yükleme yapabilirsiniz.

Aşağıda sitemizde yayınlanan iTunes makalelerine yer verdik.

iTunes iPhone/iPad’inizi tanımıyorsa ne yapabilirsiniz?

Bilgisayarınıza iPhone veya diğer bir iOS cihazınızı, kablo ile taktığınız halde ve bilgisayarınızda iTunes kurulu olduğu halde, bilgisayarınız cihazınızın bağlandığını görmediyse tıklayın.

iTunes ile bilgisayardan iPhone’a nasıl video atılır?

Bilgisayarınızdaki bir videoyu veya filmi, iTunes ile kolayca iPhone/iPad cihazınıza atabilirsiniz.

iPhone iTunes 21 hatası çözümü (Error 21)

Birçok kişinin karşılaştığı bir hata ve çözümü burada.

iTunes Bilinmeyen Hata 9 Nasıl Düzeltilir?

Birçok kişinin karşılaştığı bir hata ve çözümü burada.

iTunes hatası: “The iTunes Library.itl file is locked” ÇÖZÜLDÜ

Birçok kişinin karşılaştığı bir hata ve çözümü burada.

iTunes bağlantı kesildi hatası nasıl düzeltilir?

Birçok kişinin karşılaştığı bir hata ve çözümü burada.

iTunes iPhone veya iPad’inizi görmüyor mu?

Yukarıdakine alternatif bir konu. Sorununuz hala devam ediyorsa bu konuya da bakabilirsiniz.

iPhone veya iPad’de iTunes hesabınızı nasıl değiştirirsiniz?

Siz de ayrı bir iTunes hesabına sahip olan kişilerden biriyseniz ya da oturum açtığınız iTunes hesaplarını değiştirmeniz gerekiyorsa, bu yazımızda bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Windows 10’da iTunes indirme, kurma ve diğer işlemler

Bilgisayarınıza yeni bir Windows 10 yüklediniz ise ilk işlerinizden birisi de iTunes programını indirip, yüklemek olmalı. Bu yazımızda iTunes’un en son sürümünü yüklemenin hızlı ve kolay yolunu anlattık.

iTunes yedeklerinizi harici harddiske nasıl taşırsınız?

Eğer Mac’inizin harddiski çok dolduysa ve iTunes klasörünü tamamen harici bir harrdiske taşıyarak bilgisayarınızda yer açmak istiyorsanız bu yazı sizin için

 

iPhone’a iTunes ile Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iPhone’un kendi zil seslerinden sıkıldıysanız sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

iPhone iTunes ile Nasıl Yedeklenir ?

Belirli aralıklarla iPhone’un yedeğini almak yaşayacağınız herhangi bir soruna karşı önlem almak gibi birşeydir. Hiç beklemediğiniz bir anda yazılımsal bir sorun oluşabilir ve böylece iPhone’unuzdaki tüm verileriniz silinebilir ya da silinmesi gerekebilir. Ya da iPhone açılış ekranında Apple logosunda takılı kalabilir ve sıfırlama işlemi yapmanız gerekebilir. İşte tüm bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı iPhone’un yedeğini iTunes ile almak yararınıza olacaktır.

Apple Music’e Bilgisayar Üzerinden Nasıl Kayıt Olunur ? ( iTunes Aracılığıyla )

Bilgisayarınız üzerinden Apple Music servisine kayıt olduktan sonra iPhone üzerinden de anında aktifleştirebilirsiniz. Zaten Apple Music’e bir kez kayıt olduktan sonra Apple ürünlerinizin hepsinde aynı hesabını kullanabilirsiniz.

Dikkat: iTunes sorunları ve iCloud sayfamız sıklıkla güncellenecektir. Siz de konu önerilerinizi, burada olmayan sorunları veya paylaşmak istediğiniz çözümleri, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. benim iphone de önceden ekledıgım video yu şimdi birine wattsaf veya baska bir şekilde atamıyorum atarken göndermede hata oluştu diyor birde ünlem işareti var video ve resımlerde yuvarlak içinde yardımcı olabılırmısınız

  2. merhaba i phone 7 12.2 sürüm telefonumdan siri kestirmeler bölümünde nereyi arayıp sorduysam hepsi var ve silinmiyor da.herhangi görüşülen kestirme bir telefon numarasının yanında + işareti var ona basınca siriye kaydet çıkıyor hep silme ile alakalı hiçbir button bölüm sekme yok. tüm kestirmeleri nasıl silebilirim.

  3. aynı şekilde benim de oldu apple 6 s plus etkileştirme kilidi kitlendi hiç bir şey yapamıyorum bunun için ne yapmalıyım neredeyse bütün telefonculara götürdüm ellerinden hiç bir şey gelmedi sizlerden gereklii yardım almak istiyorum güvenlik sorularını unuttum için hiç bir şey yapılmıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?