iCloud Saklama Alanı Sorun Olmasın: Amazon Cloud Drive ile Tanışın

0
1158

Geçtiğimiz Perşembe günü Amazon kendi bulut depolama teknolojisi, Amazon Cloud Drive‘ı tanıttı. Amazon Cloud Drive ile fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, filmlerinizi ve dosyalarınızı rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Üstelik fotoğraflarınızı sakladığınız alan için bir sınır yok. Yani fotoğraflarınızı özgürce, sınırsız alan kapsamında saklayabilirsiniz.

amazon-cloud-drive

Amazon Cloud Drive şu an için iki ödeme planı sunuyor. “Unlimited Photos” planını 3 ay ücretsiz kullanım sonrasında yıllık sadece 12 $’a satın alabilirsiniz. Bu plan kapsamında fotoğraflarınızı sakladığınız alan için bir sınır yok. Diğer videolarınız ve dosyalarınız içinse +5 GB’lık bir saklama alanına sahip oluyorsunuz. Amazon Cloud Drive’ın ikinci teklifi ise “Unlimited Everything”. Bu planı satın aldığınızda saklama alanınızda bir sınırlama yok. Tüm dosyalarınızı; fotoğraf, video, film, müzik kısacası her şeyinizi rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Unlimited Everything planını ilk 3 ay ücretsiz kullandıktan sonra yıllık 60 $’a satın alabiliyorsunuz.

Üstelik Amazon Cloud Drive üzerindeki dosyalarınıza istediğiniz her platform aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz. Saklama alanını Android için de kullanabiliyorsunuz. Amazon Cloud Drive, Apple App Store ve Google Play üzerinde mevcut ve indirilebilir. Dilerseniz bilgisayarınıza da uygulamasını indirebiliyorsunuz.

Amazon’un sunduğu teklifler iCloud’un mevcut tekliflerine göre oldukça uygun ve her iki planında da özellikle fotoğraflara sınırsız saklama alanı sunması özellikle iPhone kullanıcılarının fotoğraflar sebebi ile saklama alanında sorun yaşamalarının önüne geçiyor. iCloud’da şu an 20 GB alan için aylık 2 TL ödemeniz gerekiyor. Bu da yıllık 24 TL gibi bir rakama geliyor. 20 GB videolar, filmler için oldukça yetersiz bir saklama alanı. Hele ki bir de buna fotoğraflarınızı kattığınızda Amazon’un yıllık 12 $ olan “Unlimited Photos” planını almak oldukça mantıklı gibi duruyor. Yine de bu kararı kullanımınıza göre vermeniz gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?