iCloud Saklama Alanı Nasıl Arttırılır?

0
722

Apple cihazınızda oturum açtığınızda 5 GB iCloud saklama alanı ile beraber gelir. Ancak zamanla fotoğraf ve videolar ile bu alanı doldurmak çok basit oluyor. Bugün ise sizlere yetersiz iCloud saklama alanını yükseltme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

iCloud hakkında

Ayarlar kısmına dokunun ve isminizin üzerine dokunun. Bu kısımda iCloud sekmesine dokunarak Alanı Yönet ve iCloud Saklama alanı kısmına gelin. Ardından daha fazla saklama alanı satın al veya planı değiştir kısmına dokunun.

Bu kısımda sizlere Apple hesabınız için 5 GB ücretsiz iCloud saklama alanı görünecek. Apple sizlere üç farklı ücretli iCloud depolama alanı sunuyor. 50 GB, 200 GB ve 2 TB olarak.

iPhone depolama alanı satın alınır mı?

iPhone cihazlarda yer alan depolama alanına ek olarak depolama alanı takılmamaktadır. Bu bakımdan depolama alanı yerine iCloud saklama alanı almanız gerekiyor. Cihaz hafızanız dolmuş ise fotoğraf ve video gibi dosyalarınızı silerek yer açabilir veya iCloud üzerinde depolayarak bu sorundan kurtulmuş olabilirsiniz.

iCloud depolama alanı nedir ve ne işe yarar?

iCloud depolama alanı, Apple’ın bulut sunucularda yer alan depolama hizmetidir. iPhone model cihazınızda saklama alanı dolduğunda bulut sunucuda dosyalarınızı saklayabilir ve cihazınızda yer açabilirsiniz. iCloud ayrıca başka cihaza geçiş yaptığınız sırada sizlerin verilerinize basit bir şekilde ulaşmanızı veya görüntülemenizi sağlar. Apple her ne kadar ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı sunmuş olsa da, kullanıcılar bu alanı çok kısa süre içerisinde doldurmaktadır.

Cihazınızda yer açmak için veya neyi silmeyi düşünmek yerine, iCloud alanı satın alabilir veya paket değişikliği yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Ayarlar’a dokunun.
  • Adınızın üstüne dokunun.
  • iCloud’u seçin.
  • Depolama alanını yönet sekmesine dokunun.

Daha fazla saklama alanı satın al seçeneğine dokunun. (Ancak daha önce saklama alanı hiç almamışsanız) veya Saklama alanı planını değiştir’e  (Daha önce plan almış ve size yeterli gelmiyorsa) bu seçeneklere dokunmanız gerekiyor.

Sizin ihtiyacınıza göre depolama alanı miktarını seçin. İstediğiniz her an yükseltme veya düşürme yapabilirsiniz. Ancak kullanmakta olduğunuz veri miktarından daha düşük bir pakete geçiş yaparsanız bazı verilerinizin silinmesine neden olabilir.

İstediğiniz alanı seçtikten sonra, cihazınızın yan tuşuna iki defa basarak ya da kart bilgilerini girerek satın alabilirsiniz. Satın almayı iptal edene kadar veya paket değiştirene kadar her ay otomatik bir şekilde ücretlendirme yapılacak ve kartınızdan çekilecektir. Bazı kullanıcıların kullanımına göre 50 GB olan paket yeterli olurken, bazı kullanıcılar ise 200 GB ve 2 TB olan paketi seçmektedir.

Önceki İçerikiPhone kozmetik sorunları ve garanti durumları
Sonraki İçerikiPhone Abonelikler Nerede? iPhone Abonelik Nasıl İptal Edilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?