iCloud Hesabı Nasıl Silinir? (iPhone, Windows, Mac)

6
26463

Bu makalede, şifre ile ya da şifre olmadan farklı cihazlarda iCloud hesabı nasıl silinir veya kaldırılır konusunu ele aldık. İlk önce iPhone veya iPad’te iCloud hesabını nasıl silinir konusuna değindik.

iPhone veya iPad’te iCloud Hesabı Nasıl Silinir?

Uyarı: iCloud hesabını silmeden önce, veri kaybını önlemek için cihazınızı yedeklemeniz önerilir.

 1. Ayarlar‘a dokunun.
 2. Ekranı aşağya kaydırarak iCloud‘u bulun ve dokunun.
 3. Hesabı Sil” seçeneğini görene kadar ekranı aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
 4. iCloud hesabının silinmesini onaylamak için “Sil” butonuna dokunun.

Bu dört adımda iCloud hesabınızı etkili bir şekilde iPhone’unuzdan veya iPad’inizden kaldırabilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra boş bir iCloud hesabı kalacaktır ve yeni bir Apple Kimliği oluşturabilir veya başka bir iCloud hesabına giriş yapabilirsiniz.

Mac’te iCloud Hesabı Nasıl Kapatılır?

Aşağıdaki basit adımları takip ederek, Mac’de iCloud’u devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. Apple simgesini ve ardından menüden Sistem Tercihleri‘ne tıklayın.Mac sistem tercihleri
 2. Sistem Tercihleri penceresinde, İnternet Hesapları‘na tıklayın.Mac internet hesaplari
 3. Açılan pencerenin sol bölmesinden iCloud‘u seçin.Mac Sistem Tercihleri iCloud
 4. Sağdaki bölümde devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek istediğiniz uygulamanın yanındaki kutuyu işaretleyin.

Windows’ta iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Windows bilgisayarda bulunan iCloud hesabını kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek bunu kolayca yapabilirsiniz. Ancak işleme başlamadan önce, iCloud’taki tüm bilgileriniz için bir yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz.

 1. Windows PC’nizde Başlat ve Denetim Masası‘nı tıklayın. Denetim Masası’nda Programlar ve Özellikler‘e tıklayın.
 2. Bilgisayarınızdaki Programlar listesinden iCloud‘u bulun ve üzerine bir kere tıklayarak seçin.
 3. Daha sonra programlar listesinin hemen üstünde yer alan Düzenle butonunun sağ tarafında görünen Kaldır butonuna tıklayın. (Bazı Windows sürümlerinde kaldırma için onay istenebilir. Kaldırma onayı sorulursa “Evet” veya “Onayla” butonuna tıklayın.)
 4. PC, iCloud’un değişiklik yapmasını isteyip istemediğinizi sorduğunda “Evet” i tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra, “Finish (Son)” üzerine tıklayın ve ardından sisteminizi manuel olarak yeniden başlatın.

iPhone’da Şifre Olmadan iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır?

ICloud hesabı, Apple kullanıcılarının telefon verilerini senkronize etmelerinin mükemmel bir yoludur, ancak kişisel nedenlerden dolayı iCloud hesabınızı kaldırmanız gerekebilir. Peki iCloud hesabınızın şifresini unuttuysanız, iPhone’da iCloud hesabını şifre olmadan nasıl kaldırabilirsiniz?

iPhone’da şifre olmadan iCloud hesabını kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları takip edebilirsiniz.

 1. Ayarlar uygulamasına gidin ve iCloud‘u bulun. Açmak için üzerine dokunun. Bir şifre sorulduğunda, rastgele bir sayı girin. Daha sonra “Bitti” üzerine dokunun.
 2. iCloud, girdiğiniz kullanıcı adı ve şifrenin yanlış olduğunu söyleyecektir. iCloud sayfasında dönmek için Tamam‘a ve ardından İptal‘e tıklayın. Daha sonra tekrar Hesap‘a dokunun, ancak bu sefer açıklamayı kaldırın ve ardından Bitti‘ye dokunun.
 3. Bu sefer, şifrenizi girmeden ana iCloud sayfasına döneceksiniz. Ayrıca, “Telefonumu Bul” özelliğinin otomatik olarak kapatıldığını göreceksiniz. Ardından aşağı ilerleyin ve Hesabı Sil‘e dokunun. Onaylamak için Sil‘e dokunun.

İlginizi Çekebilir: iCloud Saklama Alanı Satın Alma Rehberi

6 YORUMLAR

 1. Telofonumda kulandığım i cloud hesabı vardı telofonumu sıfırladım ve yeni bir hesap açtım kendime eski hesaba hiç giriş yapmadım şimdi şifre ve e postayı hatırlamıyorum yedeklenmiş foto ve vidolara nasıl ulaşırm

 2. Meraba benim bir apple 6es var ne icold nede kimlik bilgilerini bilmiyorum ban nasıl yapacağımı süylersen sevinirim ikinci el aldım şahininde oluşamıyorum yardim

 3. Meraba benim bir apple 6es var ne icold nede kimlik bilgilerini bilmiyorum ban nasıl yapacağımı süylersen sevinirim ikinci el aldım şahininde oluşamıyorum

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?