HP X200 Kablosuz Mouse Nasıl? Alınır mı?

0
277

HP X200 Kablosuz Mouse, bu hafta BİM market zincirlerinin yeni konuğu olacak. Daha önce paylaşmış olduğumuz aktüel kataloğunda da görebileceğiniz gibi, piyasa fiyatının biraz daha altında satışlar yapılacak. Sınırlı stok ile satışa sunulacak olan kablosuz mouse modelini almak istiyorsanız, sizin için bir inceleme hazırlamaya karar verdik.

Bu fiyata değer mi? Bize nasıl özellikler getirecek? Pil durumu nasıl? Gelin her detaya bakalım.

İlginizi Çekebilir: BİM Oyuncu Ekipmanları Satışına Başlıyor – Tüm Ürünler

HP X200 Kablosuz Mouse Tasarımı

Şimdi bu bir oyuncu mouse değil. Yani öyle abartılı bir tasarım beklemeyin. Daha sade, daha şık bir tasarım beklentiniz olsun çünkü mouse şık ve sade bir tasarımla geliyor. Arka kısımda HP logosu yer alıyor ve bunun dışında sanki tek parça gibi bir tasarım söz konusu.

Üst kısımda mini bir LED ışığı, tek parça tuş tasarımı ve minik bir tekerlek kısmı bulunduran mouse, kavisli yapısıyla da elde rahat kullanım sunabiliyor. Tasarımdan çok beklentiniz olmasın ama dediğim gibi sade ve şık.

HP X200 Kablosuz Mouse

  • Ölçüleri: 11.5 X 6.33 X 3.62 cm
  • Ağırlık: 0,06 kg
  • Renk: Tek parça siyah
  • Kullanım: İki elle

HP X200 Kablosuz Mouse Özellikleri

Kolaylıkla taşıyabileceğiniz mouse, 2.4 GHz kablosuz bağlantı sunuyor. Bu da çok fazla gecikme olmadan ya da kesintiler yaşamadan kullanmanızı sağlıyor.

Tabii ki fiyatına göre çok yüksek bir performans beklememek gerekiyor ama bana sorarsanız çok kötü bir performans yok. Kullandığınız zaman bunu daha iyi anlayacaksınız.

HP X200 Kablosuz Mouse

Dikkat çeken bir başka özellik ise hassas optik sensör kullanılıyor olması. Bu ne demek, birçok yüzeyde mouse kullanılabilir. İlla ki mousepad kullanmanıza gerek yok.

Hassas optik sensör özelliğinden bahsetmişken bir başka kısım olan ayarlanabilir DPI bölümüne geçelim. Diğer birçok mouse modelinde sabit DPI kullanılırken HP X200 Kablosuz Mouse bu konuda avantajlı. 800, 1200 ve 1600 olmak üzere 3 farklı DPI ayarı bulunuyor. Artık hangi hassaslık size uyuyorsa onu seçebilirsiniz.

Pil Kullanımı Nasıl?

HP pil konusunda iddialı. Kullanım durumuna göre değişmekle beraber bu modelin, 18 aya varan bir pil kullanım süresi olduğu söyleniyor. Yani standart kullanımda 1 yılın üzerinde bir pil kullanım ömründen söz ediliyor. Bu süre ne kadar gerçekçi tartışılır.

HP X200 Kablosuz Mouse

Fakat şu var ki pil konusunda bir de bildirim sistemi kullanılmış. Tasarım kısmında söylediğimiz mini LED, pil için kullanılıyor. Pil azaldığı zaman, bu ışık ile uyarı alıyorsunuz. Güzel bir sistem denebilir.

Kutu İçeriği Nasıl?

Mouse kutusu içerisinden çok fazla bir şey çıkmıyor. Kutuda:

  • Mouse
  • Başlangıç kılavuzu
  • Ürün bildirim kartı
  • Garanti belgesi
  • R.E.D RTF kartı

bulunuyor.

Fiyatı nasıl?

Şimdi asıl noktaya geldik. Normalde bu mouse 90 TL ile 140 TL arasında değişen bir fiyatla satılıyor. Fakat 13 Ocak’ta BİM üzerinden yapılan satışta mouse, 69 TL olacak.

HP X200 Kablosuz Mouse

HP X200 Kablosuz Mouse Alınır mı?

Son kısmım fikirler kısmım olacak. İyi bir ürün mü derseniz, fiyatına göre iyi bir ürün. 69 TL’ye alınabilecek kablosuz mouse modellerinde genelde marka aranmaz ve özellikler çok dikkat çekici olmaz.

Fakat bu modelde hem HP markasının imzası var, hem tasarım göze hoş geliyor hem de iddialı bir pil dayanma süresi var. Ayrıca DPI değerleri arasında da farklı seçimler yapılabiliyor olması önemli bir avantaj. Sizin anlayacağınız alınabilir bir ürün.

Önceki İçerikApple Gizlilik Tartışmalarına Video ile Cevap Verdi
Sonraki İçerikiOS 12.5.1 Sürümü Yayınlandı – Hangi Telefonlara Geldi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?