HomePod Satışları İyi Gitmiyor

0
68

Apple’ın geçtiğimiz sene birçok önemli değişikliği denediğini gördük. iPhone X modeli bile başlı başına markanın en büyük denemelerinden biri oldu. Denemeler ve değişen teknolojiler bir yana Apple, uzun süredir giriş yapmadığı alanlara da giriş yapmaya başladı. Markanın bu alanda en umut verici ürünü ise HomePod modeli olmuştu.

Akıllı ev hoparlörleri sınıfına giriş yapan ve bu modellerle kendisini gösteren Apple’ın, uzun bir bekleyişin ardından HomePod cihazlarını geçtiğimiz günlerde de satışa çıkardığını gördük. Ülkemizde henüz satılmayan HomePod serisinin, önemli bir deneme olması cihazın ne kadar satacağının ve ilginin ne kadar olacağının da merakla beklenmesine neden olmuştu. Satışa çıkmasının üzerinden kısa bir süre geçen HomePod için bu noktada ilk satış verileri açıklandı.

HomePod İsteneni Vermedi

Bloomberg tarafından hazırlandığı açıklanan satış raporuna göre HomePod, bekleneni veremedi. Yapılan açıklamada kesin rakamlar verilmedi ancak markanın bir hayli düşük bir seviyede satış elde ettiği ve stok yenilemesini bile henüz yapmadığı belirtiliyor. Amazon ve Google’ın akıllı ev hoparlörü modellerinin ise Apple’ın cihazından çok daha fazla satış elde ettiği belirtiliyor.

HomePod

Google Home için satış büyümesi %8 oranında ve Amazon Echo içinde %19 oranında olarak açıklandı. Şimdilik stereo özelliğini getirecek olan AirPlay 2 desteği bekleniyor. Bu desteğin ardından ve en önemlisi Siri için dil desteğinin genişletilmesinin sonrasında HomePod satışlarının bir nebze olsun yükselmesi bekleniyor. Fakat başarılı bir grafik şu an kesin değil.

İlginizi Çekebilir: MacOS için 32 Bit Uygulama Desteği Son Buluyor! Apple Uyarılara Başladı

İLGİLİ HABER:  Samsung Apple’a Tazminat Ödeyecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?