HomePod Ne Kadar Dayanıklı? İşte Cevabı

0
75

Apple’ın ilk akıllı hoparlör cihazı olarak karşımıza çıkan HomePod, 9 Şubat tarihiyle beraber satışa çıktı. Tabii ki ülkemizde henüz satışlar başlamamış olsa da 1 milyonun üzerinde stok satışa çıkmış oldu. Şu an için sadece 3 ülkede satılan akıllı hoparlör cihazının, rehber videolarının da yayınlandığını gördük. Daha önceki haberlerimizde HomePod cihazının nasıl yapılır olarak yayınlandığı bu videolarını paylaşmıştık.

Hemen sonrasında ise cihazın servis ücretleri açıklandı. Bu konuda da bilgiler vermiştik ancak servis ücretinin neredeyse yeni bir HomePod cihazının ücreti kadar olması gündem oldu. 279 dolar gibi bir ücretle tamir edilecek olan cihazın, haliyle ne kadar sağlam olduğu soru işaretleri oluşturmaya başladı. Peki, HomePod ne kadar sağlam?

HomePod Tamir Edilebilirlik Testi

Söz konusu sağlamlık ve tamir edilebilirlik testi iFixit ekibi tarafından yapıldı. Ekip tarafından daha önce birçok kez iPhone modelleri için yapılan testlerin şimdi ise HomePod cihazı için yapıldığını gördük. Parçalarına ayrılmak istenen cihazın ise iFixit ekibini bir hayli zorladığını ekleyelim. Ekip cihazı parçalarına ayırmak için bir hayli uğraşmak zorunda kalmış. Tam olarak 19 aşamada parçalanma başarılmış. Tamir edilebilirlik konusunda ise bu değerlerin 1 puan alınmasına neden olduğu görülüyor.

Özellikle yapıştırıcılarının çok yoğun kullanıldığı cihazda, malzeme kalitesi de üst düzeyde. Yani bir yandan servis tamir zorluğu ortaya çıkıyor ancak kullanıcıların düşürmesi gibi durumlarda anında bozulmayacak bir akıllı hoparlör modelinden söz ediyoruz. Her ne kadar servis ücretleri oldukça pahalı olsa da HomePod serisi kolay kolay bozulmayacak.

İlginizi Çekebilir: Yeni Android Amiral Gemileri iPhone X Modelini Geride Bırakacak

İLGİLİ HABER:  Apple HomePod İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?