HomePod Mini Türkiye’ye Gelecek mi? Özellikleri Neler?

0

“Hi, Speed” isimli Apple etkinliği 13 Ekim itibariyle düzenlenecek. Etkinliğin onur konuğu iPhone 12 akıllı telefonları olacak ama sürpriz ürünler de tanıtılacak. Yeni iddialara göre HomePod Mini isimli bir cihazın tanıtılacağı da söylendi. Weibo platformundan sızan bilgilerle desteklenen iddialara göre mini seride bazı farklı özellikler dikkat çekecek.

Cihazın özelliklerine geçeceğiz ama bizi ilgilendiren kısımdan bahsetmek istiyorum. İddialara göre yeni cihaz, HomePod modelinden farklı olarak çok daha fazla ülke de satışa çıkabilir.

Avrupa pazarında daha yaygın bir alanda satılacağı söylenen cihazın Türkiye’ye de gelme ihtimali bulunuyor. Peki, ana HomePod modelinden nasıl farkları olacak ve fiyatı ne kadar olacak?

HomePod Mini Özellikleri ve Fiyatı için Beklentiler

Apple kaynaklarına göre yeni cihaz tam anlamıyla kompakt bir tasarımla gelecek. Ana cihazın boyutu 6.8 inç civarındaydı. Fakat yeni cihazın fiyatı bu seviyede olmayacak. Yeni cihaz hemen hemen bu boyutun yarısı kadar bir boyuta yani 3.3 inç gibi bir boyuta sahip olacak.

Bir akıllı telefondan bile daha küçük olacak olan HomePod Mini, işlemci kısmında ise Apple Watch 5 modelinde yer alan S5 işlemcisini kullanacak ki böyle bir cihaz için S5 işlemcisi sonuna kadar yetecek bir işlemci.

HomePod Mini

Ana HomePod modelinde kullanılan işlemci ise biraz daha farklıydı. Bu işlemci için S serisinden değil de A serisinden yararlanılmıştı. Bu sefer S serisine geçiş yapılmasının en büyük nedeninin küçük boyutlar olduğu söyleniyor. Yani boyuta göre bir tercih yapılmış demek yanlış olmaz.

Jon Prosser tarafından da doğrulanan bilgilere göre HomePod Mini fiyatı ise 99 dolar olacak. Bu fiyat Türkiye’de 780 – 800 TL + vergiler olarak görülebilir. Kesin rakamı tanıtımla alacağız. Serinin tanıtım tarihi de 13 Ekim olacak gibi duruyor.

13 Ekim’de iPhone 12 ile beraber tanıtılacak olan akıllı hoparlör, 6 Kasım günü satışa çıkacak deniyor. 6 Kasım tarihinde tüm ülkeler için mi yoksa yine ABD için mi satış yapılacağı ise netleşmedi. Sadece bu sefer beklentimiz çok daha fazla sayıda ülkede satışa çıkan bir ürün görmek.

Önceki İçerikApple Silicon İşlemcili Mac Modelleri Çıkıyor
Sonraki İçerikiOS 14 ‘de Spotify Widget’ı Böyle Gözükecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?