HomePod Mini Satışa Çıktı – Teslimat Tarihleri Ne Zaman?

0
180

HomePod mini satışları, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleriyle beraber başlamamıştı. Yeni akıllı telefonların satışa çıktığı Ekim ayında sadece bu iki modeli gördük. Bunun dışında Pro Max modelini, Mini modelini ve yeni HomePod cihazını göremedik.

Beklenen satışlar ise 6 Kasım’da yani bugün akşam saatleriyle başladı. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max akıllı telefonlarının satışları resmi olarak başlarken, sessiz kahraman yeni HomePod modelinin de satışlarına başlandı.

HomePod Mini Fiyatı ve Teslimat Tarihi

Tanıtımda söylendiği gibi beyaz ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip olarak satışa açılan mini model, bugün itibariyle 99 dolar üzerinden alınabiliyor.

Satışlar sadece seçilen ülkeler için açık ve anlayacağınız gibi yine Türkiye bulunmuyor. ABD satışlarında ise 99 dolarlık serinin teslimatlarının hemen başlayacağı gösterilse de kargo süresiyle beraber teslimatların kullanıcılara 16 Kasım tarihinde ulaşmaya başlayacağı da açıklandı.

Merak ettiğimiz bu modelin ülkemize gelip gelmeyeceği. Gerçekten pratik ve yetenekleri bir akıllı hoparlör sunuldu ve bakarsanız 99 dolar fiyat yurt dışı için çok iyi bir fiyat. Tabii ki ülkemizde bu rakam kur farkı nedeniyle yükseliyor.

HomePod mini

Bir de üzerine vergileri dahil ettiğimiz zaman, karşımıza yüksek ücretler çıkıyor ama bu diğer akıllı hoparlör modelleri için de geçerli. Diğer modellerde de fiyatlar çok düşük değil. Yani ülkemiz için de baktığımız zaman HomePod Mini, alternatifler arasında olacak. Fiyat açısından.

Markanın bu modeli ülkemiz pazarına getirip getirmeyeceği ise tam anlamıyla karmaşa. HomePod gelmemişti ve dil desteği bahane edilmişti. Mini çok daha fazla ülke de satılacak denildi. Tanıtım sırasında bu söylendi ama hala Apple Türkiye sayfasında en ufak bir hareket yok.

Satış sayfasını bırakın, yeni ürün için herhangi bir reklam ya da herhangi bir duyurusu da gözükmüyor. Bu ipuçlarını topladığımız zaman kendi fikrim mini modelinin ülkemizde satışa çıkmayacağı yönünde. Çünkü aynı şeyler HomePod modelinde de yaşandı ve dediğimiz gibi sonuç olarak cihaz ülkemize gelmedi.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini Ön Siparişe Açıldı
Sonraki İçerikApple, MagSafe Duo Fiyatını Açıkladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?