HomePod için Satışlar Tamamen Duruyor mu?

0
29

Apple, son dönemde iddialı kararlar altına imza atmaya başladı. Marka bazı ürünlerini revize ediyor demek daha doğru olacak. Yakın zamanda iMac modelleri için iddialı bir karar alındı ve bilgisayarın satışları durdu. Şimdi ikinci bir kararın daha geldiği söyleniyor ve HomePod için satışların durduğu belirtiliyor.

Evet böyle bir gelişme var ve resmi açıklamalarda da bu sabit. Peki ama Apple neden böyle bir şey yaptı ve asıl olarak ne amaçlıyor? İşte sorulması gereken soru bu.

İlginizi Çekebilir: AirPods 3 için Çıkış Tarihi Tahminleri Değişti

HomePod Mini Modellerine Yönelme Olacak

Apple’ın akıllı hoparlörü kesinlikle kötü değil. Bu model satmıyor da onun için satışları durduruldu diye bir şey yok. Dil desteği nedeniyle bir türlü ülkemize gelmemiş olsa da seriye gösterilen ilgi gayet iyi. Daha doğrusu iyiydi. Neden iyiydi çünkü daha başarılısı geldi.

Mini model olarak tanıtılan ve iPhone 12 akıllı telefonlarının tanıtım etkinliğinin öncesinde gösterilen model, bir anda ilk serinin pabucunu dama attı. Böyle olunca Apple’da gereksiz yere üretim yapmamak adına ilk neslin satışlarını durdurma kararı aldı.

Fakat güncelleme desteği devam edecek. iPhone modellerinde olduğu gibi telefonun üretilmemesi güncelleme almasına engel değil. Aynı durum geçerli olacak. Mini modelinden devam edecek olan Apple, daha çok mini modelinin satışlarını arttırma konusuyla ilgilenecek.

HomePod

Yeni cihazın güncellemeleri de tabii ki devam edecek ama bir devam serisinin de yakın zamanda gelmesi mümkün olabilir. Mini 2 gibi bir şey görecek olursak şaşırmamk gerekiyor.

Şu an için ilk nesil HomePod serisinin servis desteği de devam ediyor. Bu dönüşümün bir süreç içerisinde tamamlanması ve sonunda cihazın tamamen emekli edilmesi beklenmekte. Zaten üretimin ve satışın durması ilk ve en büyük adım. Bundan sonra gelecek olursa yeni modellerin nasıl bir değişim yaratacağını da göreceğiz.

İşin diğer boyutunda bu cihazların ülkemize gelip gelmeyeceği merak ediliyor. 1.neslin ülkemize gelmesi artık mümkün değil. İkinci nesil yani mini modeli ise dil desteği durumu çözülmeden buralara uğramayacaktır. Dil desteğini çözmek için bir çaba var mı deseniz o da yok.

Önceki İçerikAirPods 3 için Çıkış Tarihi Tahminleri Değişti
Sonraki İçerikApple Maps için Kalabalıkları Gösterme Özelliği Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?