HomePod için İlk Sorun Haberleri Gelmeye Başladı

0
50

Akıllı telefonları, tabletleri ve akıllı saatleriyle bu senenin en çok konuşulan markalarından biri olan Apple, bu yıl içerisinde kendisi için bir ilke de imza atmayı başarmıştı. Öyle ki marka bu sene Google Home ve Amazon Echo serilerine rakip olacak yeni akıllı ev hoparlörü modellerini satışa çıkardı. Henüz geçen hafta satışa çıkan HomePod modellerinin ise yavaş yavaş kullanıcılara ulaşmaya başlamasının ardından, ilk kullanıcı testleri de ortaya çıkmaya başladı.

İlk günler HomePod kullanıcılarının Siri sisteminde bazı sorunlarla karşı karşıya kaldığı konusunda bilgiler geliyordu. Fakat şimdi ise bambaşka bir sorun haberi gündeme geldi.

HomePod Yüzeylerde İz Bırakıyor

Gelen bilgilere göre bu kez sorun oldukça ciddi. HomePod içerisinde yer alan bir sorundan söz etmiyoruz ancak cihazın konulduğu alanlarda kendi çapı boyunca bir leke bıraktığı belirtiliyor. Özellikle ahşap yüzeylerde kullanıldığında cihazın beyaz izler bıraktığından söz ediliyor ve kullanıcılar bundan oldukça şikayet etmiş. İşin ilginç yanı cihazın ısınmasından sonra, bir süre aynı konumda cihazı tutunca bu iz kalıcı hale geliyor.

HomePod

Muhtemelen kullanılan bir yapıştırıcı malzemeden ya da yüzeyde kaynaklandığı belirtilen izin, kullanıcıların mobilyalarında kalıcı hasarlara neden olduğunu da söylemek gerekiyor. İşin bir başka ilginç yanı ise Apple’ın da bu sorunu kabul etmiş olması. Kullanıcıların Apple’a yaptığı destek başvurularından sonra verilen cevaplara bakıldığında, bazı yüzeylerde böyle sıkıntılar yaşandığı doğrulanıyor.

Bunun için Apple’ın kullanım yüzey önerileri yayınlamasını bekliyoruz. Tabii ki Apple’ın HomePod modelinin bu süreçten sonra değiştirilmesi mümkün değil. Bunun için yüzey sorununa nasıl bir çözüm sunulacağı merak konusu. Muhtemelen yeni bir altlık tarzında aksesuar ürünleri görmemiz mümkün olabilir.

Bunlar için Apple tarafından bir açıklama gelecek olursa, haberimizi bu açıklamalara göre güncelleyeceğiz. Dileriz Apple, HomePod  serisini ülkemizde satışa sunmadan önce sorunu çözecek yeni bir aksesuar ürünü sunar.

İLGİLİ HABER:  Daha Uygun Fiyatlı 27 inç Retina 5K Ekranlı iMac Modeli

İlginizi Çekebilir: Apple ile Kevin Durant Ortaklığı Duyuruldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?