HomePod için Güncelleme Geliyor

HomePod için yeni bir güncelleme yolda. HomePod güncelleme sonrasında nasıl yetenekler kazanacak? HomePod yenilikleri ve güncelleme detayları.

0
47

Apple’ın akıllı hoparlörü kısa süre önce satışa çıktı. Her ne kadar ülkemizde satışı olmasa da kendi ülkesinde hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmayı başaran HomePod için Apple’ın hedeflerinin ise oldukça büyük olduğundan söz ediliyor. Son gelen bilgilere göre marka HomePod serisinin işlevselliğini arttıracak bazı güncellemelere yer verecek.

Markanın, HomePod modeli için özel bir güncelleme serisi üzerinde çalıştığı ve bu güncellemenin ürünü çok daha işlevsel hale getireceği bilgiler arasında. Hemen güncellemenin detaylarına geçelim.

HomePod Güncellemesi Neler Sunacak?

Yeni güncellemeyle beraber HomePod akıllı hoparlör modelinin arama kısmında değişiklikler alacağını göreceğiz. Mevcut modelde, kullanıcıların arama yapması için öncelikle eşleştirilmiş bir iPhone üzerinden arama başlatması gerekiyor. Ancak bu şekilde güncelleme yapılabiliyor. İşte yeni güncelleme sonrasında bu kısım değişecek.

Beats HomePod

HomePod artık sadece Siri sayesinde direk cihaz üzerinden arama yapabilecek. Bunun için sadece sesli komut sistemini kullanmak yeterli olacak. Açıkçası arama işlemi HomePod kullanıcıları için oldukça kolaylaştırılmış bir hal alacak. Bunun yanında sesli mesaj iletme ve sesli mesaj okuma kısımlarında da değişiklikler yapılması da söz konusu.

iPhone’umu Bul Özelliği Yolda

Yeni güncellemenin tek yeniliği arama kısmında karşımıza çıkmayacak. Arama kısmının dışında iPhone’umu Bul özelliği içinde HomePod kullanılabilir hale gelecek. Yine bu özelliği de sadece sesli komutlarla kullanabileceksiniz. Son olarak Siri’nin söylediğiniz şarkıyı HomePod üzerinde bulma gibi bir ayrıcalığının bulunacağını da ekleyelim.

HomePod

Kısacası bu özelliklerle beraber kullanıcıların gerçek bir akıllı asistana sahip olduğunu göreceğiz. Yeni güncellemelerin Siri deneyiminde yapılan iyileştirmelerin dışında nasıl ayrıcalıklar getireceğini de iOS 12 işletim sistemiyle beraber görmek mümkün olacak. Eylül ayında yayınlanan final sürümünden sonra bu özellikler konusunda daha detaylı bilgileri elde edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Çinli Firmalar Apple’ı Zorluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?