Herkese Açık macOS Big Sur Public Beta Yayınlandı

0
134

Mac kullanıcılarının hani bize diyerek beklediği herkese açık macOS Big Sur Public Beta sürümü yayınlandı. iOS 14 için hızlı davranan Apple, birkaç sürümüdür zaten iOS 14 betalarını herkese açmıştı ama macOS geliştirici serilerinde devam ediyordu. Apple Eylül ayını bekliyor düşüncesi oluşmuşken neyse ki daha fazla gecikme olmadı ve herkese açık olarak beta sürüm kullanıma girdi.

Yeni betanın herkese açılmasıyla beraber Apple’ın beta sayfası da güncellendi. Beta sayfasına artık herkese açık sürüm de eklendi ve sadece beta programına kayıt olmak, yeni sürümü denemek için yeterli olacak. Geliştirici olmaya artık gerek yok. Beta programını direkt deneyimleyebilirsiniz.

macOS Big Sur Public Beta Konusunda Uyarılar

Herkese açık betanın bir özelliği var. Betanın herkese açık olarak yayınlanmasından önce, Apple son geliştirici sürümünde yer alan, tespit edilen hataları tamamen gideren bir düzenleme yapıyor. Herkese açık olan beta bu şekilde yayınlanıyor ve hataların minimuma inmesi sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir: macOS Big Sur 11.0 Yenilikleri

Sonuçta geliştiriciler yazılım konusunda daha deneyimli ve aslında geliştiricilerin bu sürece dahil edilmesindeki amaçta betada yer alan hataları hep birlikte tespit etmek. Fakat hataları olabildiğince giderilmiş gibi dursa da sonuçta “beta” versiyondan söz ediyoruz. Apple bu konuda kullanıcıları uyarıyor. Sadece Apple değil, geliştiriciler de kullanıcıları uyarıyor.

macOS Big Sur Public Beta

Beta içerisinde hala sistemi etkileyecek olan hatalar olabilir. Bilgisayarınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olacak kadar büyük bir hata çıkar mı emin değiliz ama ufak tefek çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bunun için acele etmemek lazım. Kendinize bu gibi yazılımlar hakkında çok güvenmiyorsanız ya da sorunsuz bir şekilde Mac’inizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız, macOS Big Sur Public Beta yerine kararlı sürümü bekleyin. Emin olun çok daha az sorunla karşılaşacaksınız.

Bu uyarıyı sizle paylaşmak bizim görevlerimizden. 🙂 Uyarımızı yaptığımıza göre geçelim macOS Big Sur destekli Mac modellerine. Beta testi de olsa destekli olan bu cihazları kullanmayanlar, yeni işletim sistemini deneyemiyor.

  • 2013 ve daha yeni Mac Pro
  • 2015 ve daha yeni MacBook
  • 2014 ve daha yeni iMac
  • 2013 ve daha yeni MacBook Air
  • 2013 yılının son serisi ve daha yeni MacBook Pro
  • 2014 ve daha yeni Mac mini
  • 2017 ve daha yeni iMac Pro

Unutmadan herkese açık macOS Big Sur beta sürümüne ulaşmak için Apple beta sayfasına ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikiPhone 12’nin Yeni Şarj Sistemi Görüntülendi
Sonraki İçerikiOS için Bulut Oyun Servisi Gelecek mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?