Haftanın Ücretsiz Oyunu Klocki

0
53

Kullanıcıların App Store üzerinden uygulama ve oyun indirmelerini teşvik etmek için Apple’ın düzenli olarak uyguladığı bazı politikalar var. Bu politikalar içerisinde kullanıcıların en çok sevdiği uygulamalardan birisi de ücretsiz uygulama sunulması. Apple hem kullanıcıların dikkatini çekmek hem de App Store’un aktivitesini arttırmak için düzenli olarak hatta her hafta ücretsiz uygulama ve oyun sunmakta. Birçok Apple kullanıcısının merakla beklediği ücretsiz uygulama ve oyunlar için teknoloji devinin son olarak ise Klocki oyununu ücretsiz olarak sunduğunu gördük. Bu haftanın ücretsiz oyunu olarak sunulan Klocki nasıl bir oyun bakalım.

Klocki Nasıl Bir Oyun?

Apple’ın sunduğu ücretsiz oyunlardan biri olması sebebiyle zaten gündem olan Klocki oyununun genel anlamda en başarılı oyunlardan biri olduğunu söyleyerek işe başlayalım. Klocki oyununun türü bulmaca. Oyunda amacınızda tamamen bulmacaları çözmek. Çeşitli şekiller üzerinde yer alan çizgileri birleştirdiğiniz oyunda amacınızda şekilleri belli düzenlerle çevirerek çizgilerden bir bütün sağlamak. Mini bir oyun olsa da en çok dikkat çeken ve oldukça eğlenceli olan yapımlardan biri olarak öne çıkan Klocki oyununda kesintisiz hatları oluşturmayı başarırsanız bir sonraki seviyeye de geçiş hakkı elde etmiş oluyorsunuz.

Her seviyede ise farklı şekiller ve farklı zorluk derecesi de karşımıza çıkıyor. iOS 8 ve üstü işletim sistemlerinde oynanabilen oyunun daha eski serilerde kullanımı ise bulunmuyor. Tüm bunlarla beraber oyunun bu hafta içerisinde ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı. Bunun dışında yapımın iOS ücretinin 3.5 TL olduğunu ve Android işletim sistemi için sunulan ücretinde 2 TL olduğunu belirtelim. Şu an içinde Android sürümü hala ücretli olarak satılmakta. iOS için ise elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Oyunu indirmek için ise resmi iTunes bağlantısını kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?