Haftanın iOS Oyunları ve Uygulamaları (7-8 Nisan)

Haftanın en iyi iOS Oyunları ve Uygulamaları hangileri? iOS Oyunları ve Uygulamaları için seçtiğimiz yapımlar ve tüm özellikleri yazımızda.

0
116

Bu hafta en çok indirilen ve en başarılı bulunan iOS Oyunları ve Uygulamaları ile karşınızdayız. 1 hafta içerisinde en çok indirilen ve kullanıcılardan başarılı yorumlar almış olan iOS Oyunları ve Uygulamaları serilerine geçmeden önce şunu hatırlatalım ki uygulamalar ve oyunlar seçiminde ücret ve sürüm farklılıklarını göz önüne almadık. Yani her iOS sürümü için ve ücretli, ücretsiz ayırt etmeden uygulamaları sunacağız. Bunlar hakkında bilgilendirmeleri de yine konu içerisinde bulabileceksiniz. Sözü daha fazla uzatmadan uygulamalara geçelim.

Auto Video

Bu hafta ilk olarak AutoVideo uygulamasını ele alacağız. Yapay zeka destekli olarak sunulan uygulama, ilginç bir özelliğe sahip. Söz konusu uygulama sayesinde metinlerinizi videoya dönüştürebiliyorsunuz.

AutoVideo

Düz metinleri alarak parçalara bölen ve metinlerin arka planlarını animasyonlar, görseller eklemenize olanak sağlayan uygulama, yapay zeka önerilerine de sahip. Bu şekilde kullanıcılara birçok farklı video ve birçok farklı görsel tasarım şekli sunulabiliyor. Bunun dışında yazı renkleri, animasyon renk uyumları gibi konularda sizde ayarlamalar yapabiliyorsunuz. Yine kullanıcının kendisine göre özelleştirmeler yapabileceği bir uygulamadan söz ediyoruz.

iOS işletim sistemi en az iOS 9 istiyor
Boyut 23.7 MB
Fiyat 2.99$
İndirme Linki  

‎AutoVideo - Text to Video
‎AutoVideo - Text to Video

Dead Effect 2

Bu kez bir oyunu ele alacağız. Uzay korku hikayelerini seven oyuncular için gelen Dead Effect 2, Doom ve Dead Space serilerini tanıyan kullanıcılar için oldukça tanıdık gelecek. Dead Space ve Doom gibi serilerin ruhunu yansıtan oyunda, ilk oyununun devamı niteliğinde bir hikayeyle geliyor. FPS türünün bir ürünü olan yapımda yine karanlığın yaratıklarına karşı mücadele ediyorsunuz.

Dead Effect 2

Fakat Dead Effect 2 oyununda bu kez çok daha fazla silah yükseltmesi, seviye atlama, yeni teknolojiler kullanma gibi ayrıcalıklara ulaşmak mümkün oluyor. Hem grafik kalitesi hem de oynanış dinamikleriyle konsol ve bilgisayar platformlarını aratmayan yapımın, boyutu biraz canınızı sıkabilir. Oldukça ciddi bir alan isteyen oyun, bunun karşılığını zengin içerikleriyle veriyor. Her ne kadar yapımın iOS sürümünü ele alıyor olsa da Android kullanıcıları içinde oyunun sunulduğunu ekleyelim.

iOS işletim sistemi en az iOS 8 istiyor
Boyut 2.1 GB
Fiyat ücretsiz
İndirme Linki  

Dead Effect 2
Dead Effect 2
Price: Free+

Modern Combat 5 Blackout

Oyundan başlamışken oyundan devam edelim. Bir sonraki oyunumuz Modern Combat 5 Blackout serisi. Modern Combat mobil oyununu bilmeyen yoktur. Hatta akıllı telefonların grafik ve performans testlerinde de bu oyunun baz alındığı bazı testler olduğunu biliyoruz. Haliyle FPS mobil türünün en iddialı yapımlarından biri haline gelmiş olan oyunun, bir seri haline dönüştürüldüğünü de görmek mümkün oldu. Gameloft tarafından sunulan en önemli oyun serilerinden biri olan Modern Combat serisinin son oyunu olarak Modern Combat 5 Blackout yine oyunun yapısını sonuna kadar yansıtmayı başarıyor.

Modern Combat 5

Grafiksel ve oyun motoru bazında oldukça önemli yenilikleri alan yapımın, bu seriyle beraber 9 farklı sınıf sunduğunu ve her sınıfta da farklı özelliklerin dikkat çektiğini görüyoruz. Özelleştirilmiş kişiselleştirme alanları ve çoklu, tekli iki farklı oyuncu moduyla dikkat çeken yapımın, serinin modern oyunu olarak adlandırılması doğru olacaktır. Üstelik oyunun boyutu da oldukça kabul edilebilir bir seviyede.

iOS işletim sistemi en az iOS 8 istiyor
Boyut 1.3 GB
Fiyat ücretsiz
İndirme Linki  

‎Modern Combat 5
‎Modern Combat 5
Developer: Gameloft
Price: Free+

Zoetropic

Bir efekt uygulaması olan Zoetropic, fotoğraflarınızı sinema efekti kullanılmış bir havaya sokmanızı sağlıyor. Bunun için düzenlemeler ve kullanıcı odaklı ayarlamalar sunan uygulama, oldukça etkileyici fotoğraflar oluşturmanızı ve bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı sağlıyor.

Zoetropic

Uygulama için resmi olarak yapılan tanım ise şöyle; ”Zoetropic ile, Cinemagraph etkisi olarak da bilinen fantastik bir sinema efekti uygulayarak fotoğraflarınıza hayat verirsiniz.”

iOS işletim sistemi en az iOS 10 istiyor
Boyut 37.9 MB
Fiyat 1.99 $
İndirme Linki  

The Hunt for the Lost Ship

Bir hazine bulma oyunu olarak adlandırabileceğimiz The Hunt, korsan gemisinde hazine araştırması yapmanız üzerine kurulu yapımlardan bir tanesi.

The Hunt for the Lost Ship

Oyunda farklı sahnelerde, farklı ipuçlarını kullanarak bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz.

iOS işletim sistemi en az iOS 8 istiyor
Boyut 78.8 MB
Fiyat ücretsiz
İndirme Linki  

‎The Lost Ship
‎The Lost Ship
Developer: Syntaxity Inc.
Price: ₺54,99+

Live Wallpapers Forever

Canlı duvar kağıdı sunan uygulamada, birbirinden farklı birçok duvar kağıdını bulabiliyorsunuz. Çeşitli şekillerde farklı olarak kategorilere ayrılmış olan canlı duvar kağıtları içerisinden seçim yapıp, istediğiniz canlı duvar kağıtlarını indirebiliyor ve cihazınızın kilit ekranına bu duvar kağıtlarını yükleyebiliyorsunuz.

Live Wallpapers Forever

Çok çeşitli duvar kağıtlarının olması ve canlı duvar kağıtlarının animasyonlarının oldukça başarılı olması, uygulamayı epey ilgi çekici hale getiriyor.

iOS işletim sistemi en az iOS 10 istiyor
Boyut 76.9 MB
Fiyat ücretsiz
İndirme Linki  

‎Live Wallpapers Forever
‎Live Wallpapers Forever

Dead Trigger 2

Yine bir oyunla devam edelim. Dead Trigger 2 oyunu ünlü zombi filmlerini yansıtan bir yapım. Hikaye gereği oyunda salgın bir hastalığın yayıldığını ve insanların zombilere dönüştüğünü görüyoruz. Karakterimiz ise bu zombiler arasında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Dead Trigger 2

Eğlence yönü ön planda olan oyunda, gerilimde öne çıkmıyor değil. 55’den fazla silah, 33 farklı bölge ve bine yakın senaryosu bulunan oyunun, farklı oyun modları ve hayatta kalma gibi modları da bulunuyor.

iOS işletim sistemi en az iOS 8 istiyor
Boyut 1.1 GB
Fiyat ücretsiz
İndirme Linki  

Haftanın iOS Oyunları ve Uygulamaları içerisinde seçtiğimiz seriler bu şekilde. Önümüzdeki hafta yine iOS Oyunları ve Uygulamaları ile karşınızda olacağız. Uygulama ve oyunların hakkında teknik bilgi ile resmi uygulama sayfalarını yazı içerisinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?