Güncel iOS 14 Kullanım Oranları Açıklandı

0

iOS 14 işletim sisteminden beklentilerimiz epey yüksek. İlk günden beridir yapılan geliştirmelere bakacak olursak, işletim sistemi yavaş yavaş istediğimiz seviyeye gelmeye başladı. Sürekli geliştirilmeye devam eden işletim sistemi sürümünün güncel kullanım oranları da değişmiş durumda. En son gelen beta güncellemesi de bir hayli etkili olmuş gibi duruyor.

Son betada yer alan değişiklikleri seven kullanıcılar da iOS 14 sürümüne geçiş yapmaya başladı. Güncel kullanım oranları, en son açıklanan oranlara göre çok daha olumlu.

İlginizi Çekebilir: Apple, Mac ve iPhone için Tamir Edilebilirlik Puanı Yayınlamaya Başladı

iOS 14 Son Kullanım Oranları

Yeni işletim sistemi sürümü için 4 yıl değerlendirmesi yapılıyor. Buna göre son 4 yılda piyasaya sürülen iPhone akıllı telefonlarının %86’lık kısmında iOS 14 işletim sistemi yüklenmiş durumda. Bu %100’e biraz daha yaklaşıldığını gösteriyor. Asıl yükselen oran ise tüm aktif iPhone modellerindeki kullanım oranı.

iOS 14

Şu an için aktif olan tüm iPhone modellerinin %80’in de yeni işletim sistemi kurulmuş durumda. Asıl yükselen oran bu oran diyoruz çünkü iPhone 6s de bunun içerisinde iPhone Se modeli de bunun içerisinde.

İşin iPadOS kanadında da durum çok değişmiyor. iPadOS 14 işletim sisteminin son 4 yılda piyasaya sürülen tüm iPad modellerinin %84’ünde yüklendiği açıklandı. Tüm iPad modelleri değerlendirildiği zaman ise bu oran %70 seviyelerini buluyor.

iOS 14

Tüm iPad modelleri için en son Aralık ayında bir araştırma sonucu yayınlanmıştı. Aralık ayında yayınlanan verilerde tüm aktif modellerde %61 oranında iPadOS 14 kullanıldığı söylenmişti. %9 oranında artış söz konusu olmuş durumda.

Son oranlarda yükselme net şekilde görülüyor. Bundan sonraki açıklamada oranların çok daha yüksek seyrettiğini görebiliriz.

Önceki İçerikiPhone Sahte GPS Konumu Gösterme-Konum Değiştirme (2021)
Sonraki İçerikApple’ın Sitesinden iPhone Alan Müşteriye Elmalı Yoğurt Gönderildi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?