Güncel iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

0
62

Apple, iOS 11 işletim sisteminde istediği başarıyı bir türlü elde edemedi. Sorunsuz bir işletim sistemi algısı ile yola çıkılmasına rağmen en sorunlu iOS sürümlerinden biri sunulmuş oldu. Bu nedenle ne kadar kısa aralıklarla yeni güncellemelerin yayınlandığını biliyoruz.

iOS 11.2.5 sürüm güncellemesi de bu konuda gelinen noktayı en net şekilde ortaya koyuyor. Bunlara bir de yavaşlatma skandalı ekleyecek olursak, iOS 11 işletim sisteminin kullanıcılardan da istenen tepkileri alamadığı yönünde görüşler oluşmaya başlamıştı. Fakat Apple’ın yayınladığı son güncel kullanım oranlarıyla bu durumun gerçek olmadığı ortaya çıktı.

iOS 11 Kullanım Oranları İstenen Seviyede

Firma tarafından yayınlanan güncel kullanım oranlarına göre iOS 11 işletim sisteminin kullanım oranları istenen seviyelere gelmeye başladı. Şu an için kullanıcıların %65’lik bölümünün iOS 11 işletim sistemini kullandığı açıklandı. Bu rakamın iOS 10’a göre bir tık aşağı da olduğu görülse de genel yükselme oranları Android güncellemelerine göre çok çok daha başarılı. Yayınlanan tablolara göre iOS 10 işletim sisteminin kullanım oranları ise %28 seviyesine indi.

iOS 11

Yavaşlatma skandallarına rağmen eski işletim sisteminin bu kadar aşağı seviyelere inmesi de Apple’ı memnun eden durumlardan. Bunun dışında daha eski işletim sistemini kullanan kullanıcıların sayısının ise %7 gibi oldukça dar bir kısımda kaldığı görüldü. Yeni işletim sistemin kullanım oranlarının şu an için istenen seviyelere geldiğinin görülmesiyle beraber bundan sonraki süreçte de çok kısa bir dönemde %70 seviyelerinin görülmesi bekleniyor. Aynı durum ise Android için geçerli değil.

İlginizi Çekebilir: Analistlere Göre iPhone X Satışları Düşüyor ve 3 Yeni iPhone Geliyor

İLGİLİ HABER:  Android iOS Serisini Geride Bıraktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?