Google Maps Kullanarak iPhone Telefonla Arabanızın Park Yerini Nasıl Bulursunuz?

0
78

Akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan harita uygulamalarından biri Google Maps olarak biliniyor. Daha çok Android akıllı telefonlar için kullanılan bir Google uygulaması olarak bilinse de aslında Google Maps uygulaması Android işletim sisteminde kullanıldığı kadar iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yani iPhone serisi akıllı telefonlarında da kullanılmakta. Özellikle son dönemde iPhone akıllı telefonlarda da çok sık tercih edilmeye başlanan uygulama yeni güncellemeler alarak hem iOS versiyonunu hem de Android versiyonunu geliştiriyor.

Uygulamanın son olarak aldığı güncellemelerden birisi de araç park yeri özelliği. iOS platformları içinde gelen bu özellik Apple Maps uygulamasında yer alan sisteme oldukça benzer eklentiler yapıyor. Bu sistem sayesinde iPhone akıllı telefonunuzdan da kolaylıkla aracınızın park yerini öğrenebiliyorsunuz. Bunun için sadece Google Maps kullanmanız yeterli oluyor. Peki yeni güncelleme sonrası söz konusu özellik nasıl kullanılır?

Google Maps İle iPhone Park Yeri Hatırlama Özelliğini Kullanmak

Google Maps iPhone park yeri özelliği

Bu işlem için öncelikle App Store üzerinden Google Maps uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzu kontrol edin. Eğer uygulamanın yeni güncellemesini aldıysanız bu durumda yapacağınız işlemler şöyle;

  • Öncelikle aracınızı park ettiğiniz yerde Google Maps uygulamasını açmanız gerekiyor. Ardından ise Google Maps üzerinde yer alan mavi butona basarak bulunduğunuz konumun seçimini sağlıyorsunuz.

  • Bu işlemden sonra karşınıza bir seçim ekranı gelecek. Karşınıza gelen bu ekran üzerinden “park yeri” seçeneğini seçmeniz yeterli.

  • Şimdi karşınıza bir kartvizit çıkacak. Bu ekrana aracın park yerinin detaylarını yazabilirsiniz. Mesela aracınızın etrafında yer alan bölgenin fotoğraflarını çekebilir ya da sahil kenarında, katlı otopark içerisinde gibi belirleyici notlar düşebilirsiniz.

  • Bu işlem sonrasında Google Maps üzerinden park yerinizi açıp yol tarifi özelliğiyle kolaylıkla aracınızın park yerini öğrenebiliyorsunuz.

  • İsterseniz aracınızın park yerinden çıkış yapacağınız tarih için zamanlama yapma, hatırlatma kullanma gibi birçok detayı da bu ekranlar üzerinden ekleyebilirsiniz. Google Maps artık tüm bu özellikleri desteklemekte.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?