Google Lens iOS Sürümü Neler Sunuyor?

0
97

Google’ın devrimsel yenilikleri devam ediyor. Sanal asistan teknolojisi üzerine yaptığı geliştirmeler, internet dünyasında yaptığı geliştirmeler, son olarak akıllı telefon teknolojilerinde yapmış olduğu gelişmeler derken Google hemen her alanda kendisini göstermeye devam ediyor. Markanın bu şekilde sunduğu yeni teknolojilerden birisi de Google Lens teknolojisi. Daha önce Android akıllı telefonları için yayınlanan yeni teknoloji, şimdi ise Google Lens iOS olarak yayınlandı. Google Lens iOS sürümüyle neler sunuluyor? Google Lens iOS nedir? Ne gibi işler yapıyor?

Google Lens iOS İle Yeni Dönem

Açıkçası Google’ın yavaş yavaş iOS işletim sistemlerine yayılmasını sağlayacak olan yeni teknoloji, yapay zeka teknolojisini ortaya koyuyor. Google Lens ile herhangi bir belge ya da herhangi bir fotoğraf tarattığınızda, uygulama bu fotoğraflarınızda yer alan nesneleri tanıyor. Mesela bir çiçek fotoğrafını gösterdiğinizde, uygulama bu çiçeğin türüne kadar bilgi verebiliyor. Bunun dışında resimlerinizi taratarak içeride yer alan nesneler konusunda da bilgi alabiliyorsunuz.

Google Lens iOS

Ayrıca canlı fotoğraflar içinde aynı durumda geçerli. Diyelim ki bir restoranın önündesiniz. Restoranı Google Lens iOS uygulamasına tuttuğunuz zaman, açılış kapanış süreleri, rezervasyon bilgileri, tarihçe ve durum hakkında bilgi gibi hemen her şey öğrenilebiliyor. Ayrıca uygulama nesne tanıma kısmında metin tanıma özelliğini de kullanabiliyor.

Google Lens iOS Kullanıma Ne Zaman Açılacak?

Google’ın sanal asistanıyla ortak bir şekilde çalışan Google Lens iOS uygulamasının, şu an için yayına açıldığını ekleyelim. Geliştirme sürecinin sürekli olacağı belirtilen uygulamanın bölge bölge yayınlanacağını da ekleyelim. Ülkemizde de kullanıma açılması biraz sürecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Kullanım Oranları Beklenen Artışı Gösterdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?