Google Asistan için iPad Desteği Açıklandı

0
82

Sanal asistan teknolojisi konusunda ciddi bir yarış durumu söz konusu. Siri ile başlayan sanal asistan teknolojisinde artık Google Asistan, Bixby, Amazon Echo, Cortana gibi oldukça iddialı sanal asistanlar var. Ardı ardına pazara giren bu sanal asistanlar arasında da yavaş yavaş dengeler değişmeye başladı. Liderlik konusunda ilk el Siri olarak biliniyorken, son dönemde Google’ın yavaş yavaş öne geçmeye başladığını gördük.

Bu durumun ana nedenlerinden biri Google Asistan desteğinin iOS işletim sistemi içinde açıklanmış olmadı. Hem Android hem akıllı ev hoparlörü serileri hem de iOS işletim sistemleri içerisinde kullanılan Google Asistan, haliyle biraz daha öne çıkmaya başladı. Son olarak iPad desteği de açıklandı.

Google Asistan Artık iPad Modellerinde

Geçtiğimiz yaz aylarında ilk olarak iPhone modelleri için yayınlanan Google Asistan, şimdi ise iPad desteğini aldı. Çok kısa bir süre önce açıklanan iPad desteğiyle beraber Google Asistan artık Apple’ın tabletlerinde de kullanılabilecek.

Google Asistan

Kullanıcıların sesli komut ve uygulama komutlarıyla beraber sanal asistanı kullanmasına da izin verilecek. Tabii ki iOS sınırlaması olduğu için iPad modelinde de Siri kadar yetkin bir sanal asistan beklemeyin.

Google’a Önlem Gelebilir?

Siri karşısında Google Asistan teknolojisinin sürekli gelişiyor olması ve şimdi de iPad modellerine destek verilmesi, Apple’ın harekete geçeceğini gösteriyor. Marka bu konuda şu an için sessiz kalmayı tercih etmiş gibi gözükse de iOS kullanıcılarının resmi sanal asistana sadık kalması için yeni önlemler hazırlandığı belirtiliyor. Önlemleri zaman gösterecek. Sanal asistanın şu an için ülkemizde kullanılmadığını da ekleyelim.

Google Asistan Linki

Önceki Haber: Apple Haritalar için Beğeni Toplayacak Yenilik

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Pro ve Pro Max için En Çok Satın Alınan Renk Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?