Gmail’de bir e-mail’i nasıl zamanlarsınız?

0
62

Size gelen e postalara hemen yanıt vermek istiyor olabilirsiniz. Sonuçta her zaman mail uygulamasına bakamıyor olabilirsiniz. Akşam eve geldiniz. Yemek yediniz. Dinlendiniz. Maillerinize baktınız ve onlara yanıt vermek istiyorsunuz. Ancak saat geceyi vurmuş. Şimdi yanıtlamazsanız sabaha unutabilirsiniz veya vaktiniz olmayabilir. Ne yapacaksınız? Bu gibi durumlar için G mail zamanlama özelliğini kullanabilirsiniz.

Mailinizi yazın ve sabah mesai saatlerinde gidecek şeklinde zamanlayın. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Gmail’in zamanlama özelliğinin nasıl kullanılacağını bilmeyenler aşağıda anlattık.

Gmail’de giden mailin ileri tarihte zamanlanması

  • Öncelikle siz e postanızı yazın.
  • Mailinizi göndermeden önce Gönder yazan yerdeki aşağı ok simgesine tıklayın.
  • Gönderme Zamanını Planla kısmına tıklayın.

  • Gelen tarih ve saatlerden birini seçebilir veya siz özel tarih oluşturabilirsiniz.

  • Gönder butonuna basın.

İşlem bu kadar basit. Şimdi zamanlanmış mailleri nereden görebileceğimizi veya nasıl iptal edebileceğimizi inceleyelim.

Zamanlanmış mailleri görme ve iptal etme

Gece vakitlerinde gönderdiğiniz bir maili iptal etmek istiyorsunuz. Onu gönderdiğinize pişman oldunuz. Yapmanız gereken işlem basit. Zamanlanmış mail klasöründen o maili seçip iptal edebilirsiniz.

Gönderimini iptal ettiğiniz bir maili silmek için çöp kutusu resmine tıklayın. Zamanını değiştirmek için de saat resmine tıklayın.

İşlem tamamdır. Artık mailin gönderiliş tarihini değiştirdiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz Gmail’de giden maili ileri bir tarih için zamanlama yöntemi sadece masaüstü bilgisayarlard, laptoplarda değil tüm cihazlarda yapılabiliyor. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz Gmail uygulaması ile de kolayca bu işlemleri yapabilirsiniz.

 

Önceki İçerikM2 İşlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro Geliyor! Tarih Gözüktü
Sonraki İçerikiCloud, iMessage ve Facetime’da sürekli uyarı çıkması sorunu
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?