GetContact Apple’ın Uygulama Mağazasından Çıkarıldı

0
204

Geçtiğimiz haftalarda GetContact isimli bir uygulama yayınlandı. Bir arama menüsü uygulaması olan GetContact uygulamasının, kullanıcıların aradıkları numarada kendi isimlerinin nasıl kayıt edildiğini gösterdiği belirtiliyordu. Kısacası yapılan denemelere göre uygulama karşı taraf kullanıcılarının rehberde sizi nasıl kayıt ettiğini gösteriyordu.

Fakat uygulama çok kısa bir süre içerisinde kullanıcıların kafalarında soru işaretleri bırakmaya başladı. Kullanıcıların verilerini ele geçirdiği ve veri topladığı belirtilen uygulamanın bir anda eleştirilerin hedefi olmaya başladığını gördük. Kullanıcı verilerini kayıt etmesi sonrasında ise GetContact uygulamasına karşı adımlar gelmeye başladı.

GetContact App Store Üzerinden Kaldırıldı

Duruma ilk olarak BTK el attı. Kullanıcı verilerini kayıt altına aldığı ve veri gizliliğini ihlal ettiği belirtilen uygulamanın, BTK tarafından incelemeye alındığı açıklandı ve BTK kullanıcıları uygulamaya karşı uyarmaya başladı. Bangır bangır uygulamanın nasıl kullanılacağını anlatan ve kısa sürede uygulamanın yaygınlaşmasını sağlayan teknoloji sitelerinden de bu konuda birçok bilgi paylaşılmıştı. Şimdi ise beklenen karar geldi.

GetContact App Store

Veri kullanımı iddiası sonrasında GetContact App Store üzerinden kaldırıldı. Böylelikle söz konusu uygulamanın iOS sürümüne son verilmiş oldu. Muhtemelen Apple tarafından sorunun farkına varıldı ya da iddialar incelenmek üzere uygulama tamamen App Store üzerinden kaldırıldı.

Fakat Google’ın aynı özveride olduğunu söylemek mümkün değil. Öyle ki inceleme süreci devam etmesine karşın GetContact Android sürümü hala Google Play üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Sonucun ne olacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Hangi Cihazlara Gelecek?

İLGİLİ HABER:  iOS 10.1 Beta 3 ve tvOS 10.0.1 yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?