Gelecek iPad Mini hakkında yeni söylentiler var

0
124

Apple bu yıl yeni bir iPad Mini tanıtacak mı? Söylentilere bakarsak Evet. Front Page Tech dergisinden Jon Prosser’e göre Apple iPad Mini de radikal değişiklikler yapmayı planlıyor. iPad Mini kalın çerçeveleriyle şimdiye kadar çok değişmedi. Ancak bu sefer işler farklı olabilir. Muhtemelen 2021’de Apple daha ince çerçeveli yeni bir iPad Mini ile karşımıza çıkacak.

Prosser iddialarını cihaz hakkında gelen resimler, render çıktıları ve devre şemalarına dayandırıyor.

Yeni iPad Mini’de sadece ince çerçeveler olmayacak. Gelen haberlere göre iPad Mini’de Touch ID’li bir güç düğmesi de olacak. Bunun yanında yeni iPad Mini’de USB-c girişinin de olması bekleniyor.

Söylentiler yeni bir iPad Mini’nin A14 işlemcisi ile geleceğini de içeriyor. Bu iPad Mini’nin kazanacağı performans artışını da gösteriyor. Geliştirilmiş hoparlörlerin de yeni iPad Mini’de olacağı söylentiler arasında. Tüm bunların yanında yeni iPad Mini 5G desteğine de sahip olacak. Ayrıca Apple Pencil desteği de eklenecek. Yeni iPad Mini 3 ayrı renkte gelecek. Bu renkler; Siyah, altın ve gümüş renkleri olacak.

Front Page Tech dergisindeki söylentiler aslında yeni değil. Daha önce de Bloomberg analistleri yeni iPad Mini’nin ince çerçevelere sahip olacağını söylemişlerdi. Ayrıca aynı kaynağa göre yeni iPad Mini’nin ekran boyutu da 9 inç olacak.

Apple iPhone’ların boyutunu neredeyse iPad Mini kadar büyüttü. Bu aşamadan sonra ya iPad Mini’yi tamamen satıştan kaldıracak ya da ekran boyutunu büyütecek. Gelen haberler ikinci seçeneğin gerçekleşeceği yönünde.

Yeni iPad Mini’yi beklemeli miyim?

Apple’ın yeni iPad Mini’yi ne zaman tanıtacağı henüz belli değil. Bu yılın eylül ayında muhtemelen bu işi yapacak. Ancak 2022’nin mart ayına kadar da bu işi geciktirebilir. Küçük bir tablete ihtiyacınız varsa şimdiden iPad Mini’yi satın alabilirsiniz. Aceleniz yoksa birkaç ay bekleyebilir veya iPad Air, iPad veya iPad Pro modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Apple markalı tablet almayı düşünenler bu konuda hazırladığımız yazıya ve videoya göz atabilirler:

iPad Satın Alma Rehberi – 2021 güncel

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?