Full Active LCD Ekran Kullanacak iPhone Modeli Ortaya Çıktı

0
108

iPhone akıllı telefonlarında kullanılan ekranlar hemen hemen her dönem LCD olarak kullanıldı. Yeni akıllı telefonların ekranlarında bile LCD tercihini yapan markanın, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında da LCD kullanmaya devam ettiğini gördük. Sadece iPhone X modelinde kullanılan OLED ekranlar ise yeni bir dönemi başlatmış oldu. Bundan sonraki dönemde yeni akıllı telefon modellerinde ise OLED kullanılması bekleniyor. Tek modelde ise farklı bir seçim yapılması söz konusu. iPhone 9 olarak bilinen akıllı telefonlarda OLED ekrana yer verilmeyecek. Ama bu kez LCD teknolojisi de değişecek. Bu kez Full Active LCD Ekran teknolojisine yer verilecek. Yeni ekran teknolojisiyle ilgili olarak önemli detaylar var.

Full Active LCD Ekran Neler Sunacak?

iPhone 9 serisinde yer alacağı belirtilen ekranları Japan Display üretecek. Daha öncede Apple ile çalışan firmanın, bu kez Full Active LCD Ekran teknolojisine yer vereceği bilgisi var. Daha öncede ortay çıkan detaylara göre bu ekranlara Japan Pixel Eyes teknolojisi kullanılacak. Ekranın inceliği kısmında ise 0,5 mm seviyesine kadar bir düşüş söz konusu olacak. Eski modellerden yarı yarıya daha ince ekranların sunulması sağlanmış olacak.

Full Active LCD Ekran

Daha net görüntü için LED arka aydınlatma sistemine geçecek olan Full Active LCD Ekran teknolojisinin, yeni modellere ne kadar artı sağlayacağını da zaman gösterecek. Özel bir dokunmatik ekran teknolojisine yer verecek olan ekranların, hem daha ince hem daha net görüntü veren hem daha hızlı algılama sunan hem de daha tasarruflu bir ekran olarak sunulacağı düşünülüyor.

Bu modelin ise sadece iPhone 9 akıllı telefonlarında yer alacağı bilgisi var. Diğer modellerde yine OLED ekran kullanımına devam edilecek. 6.1 inç ekran kullanılması beklenen yeni panellerin diğer iPhone modellerine göre ne kadar üstün bir teknoloji olacağını ise zaman gösterecek. Şimdilik ekran konusunda sadece kağıt üzerinde bilgiler var.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Series 2 Satışlarını Arttırmakta Kararlı

İlginizi Çekebilir: En iyi 20 ücretsiz iOS kitap uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?