Foxconn, Hindistanda İlk Defa iPhone Üretmeyi Planlıyor

0
365

Devlet yetkilileri tarafından, iPhone üreticisi Foxconn Hindistanda 2020’ye kadar ilk defa 10-12 tane fabrika açmayı planlıyor. Foxconn Hindistan işçi sınıfının düşük maliyetlerden dolayı iPhone ve iPad üretmeyi düşünüyor. Foxconn’un amacı Hindistana da bir fabrika açarak oradaki düşük maliyetli işçi sınıfından da yararlanmayı düşünüyor. Rekabet ettiği Quanta firmasından bir adım öne geçmeyi planlayan Foxconn, Hindistan piyasasına girmeyi planlıyor.

Ne Foxconn ne de Apple tarafından ileriye dönük Hindistan pazarına girmek adına resmi bir açıklamada bulunmadılar. Fakat, yerel yetkililer Foxconn Hindistan pazarını araştırması ve uygun bir yer bulabilmesi için ekip yolladığını söylüyorlar. Ayrıca yetkililer,  Foxconn’un sadece Hindistan için değil, global olarak elektronik parça üretmeyi planladıklarını da dile getirdi.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Hindistanın gelişen teknolojisi ve popülasyonu ile birlikte büyük bir hedef olabileceğini söylemişti. iPhone satışları ülke bazında artış gösteriyor ve diğer rekabet ettikleri firmalara göre daha pahalı olmasına rağmen iPhone satışları yükseliyor gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde, Apple Hindistanda  yarım milyon iPhone satmış.

Apple ayrıca Hindistan için 500 tane yeni distribütörlük verileceğini de dile getirdi. Ayrıca, Apple Music’le ilgili olarak öğrendiğimiz son bilgiye göre Hindistanda Apple’ın muzik servisi aboneliğinin Amerikaya göre daha ucuz olabileceği dile getiriliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?