Foxconn Çalışanından İlginç iPhone 8 İddiası

0
74

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları hakkında ortaya atılan iddialar artık sıkıcı olmaya başladı. Çünkü yeni gelen iddialara göre Apple’ın bu telefonunun gecikeceği konuşulmaya başlandı. İlk olarak OLED ekranlarda yaşanan sorunları nedeniyle gecikmelerin yaşanacağı, ardından gelen Touch ID iddiası ile gecikmelerin yaşanacağı konuşulmaya başlanmıştı. Son olarak markanın yeni seri akıllı telefonları için tasarımı ortaya koyan kılıfların görselleri ortaya çıkmış ve telefonların konuşulduğu gibi gecikmeli gelse bile mutlaka bu yıl içerisinde tanıtılacağı belirtilmişti.

Bakınız: iPhone 8 Yeni Kılıf Görselleri

Telefon Bu Sene Gelmeyecek İddiası

Fakat tüm bu konuşulanlara karşılık olarak bir yandan da Foxconn çalışanı olduğu belirtilen çalışanlardan ilginç bazı demeçler geldi. Çalışanların söylemlerine göre iPhone 8 için henüz bir çalışma yok. Hatta ismi açıklanmayan çalışanın Apple’a yakın gözüken kaynaklara verdiği bilgilere göre markanın iPhone 7s ve iPhone 7s Plus serilerini üretmek için çalışmalar yaptığı fakat henüz iPhone 8 için böyle bir istek ya da üretim talebinin gelmediğini yönünde iddialar belirtildi.

iPhone 8

Uzun süredir telefonların gecikeceği iddiası da üstüne gelince bu açıklamaların daha çok üstüne düşülmeye başlandı. Şimdilik Apple’ın iPhone 8 üretimine ne zaman geçeceği konusunda bir açıklama bulunmuyor. Apple’ın en büyük üreticilerinden biri olan Foxconn çalışanı olduğu belirtilen bir kişiden de bu yönde bir açıklama gelmiş olması kafaları iyice karıştırdı.

iPhone 8 Bilmecesi

Her he ne kadar Foxconn çalışanlarından alınan bilgi olarak verilmiş ve dev Apple haber sitelerinde gündeme gelmiş olan bir konu olsa da Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının bu sene çıkmayacak iddiası çok ciddi bir iddia. Açıkçası genel kanıya bakarsak telefonlar gecikmeli çıksa bile mutlaka bu yıl içerisinde gelecek.

Telefonların bu yıl içerisinde çıkış yapmasına kesin gözüyle bakılıyor ama tasarım konusunda hala belli başlı detaylar netlik kazanmış değil. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Resmi olarak Apple’ın açıklamalarından sonra iPhone 8 bilmecesi de çözülmüş olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?