Fortnite Mobile iOS ve Android için Geliyor

0
101

Oyun dünyasının en popüler yapımlarından biri olarak karşımıza çıkan Fortnite Battle Royale, son birkaç aydır oyuncu kitlesini bir hayli arttırmayı başardı. Yapımın anlık oyuncu sayısında bir başka dev yapım olan PUBG serisini bile geride bırakmayı başardığı açıklanmıştı. Bu denli ilgi gören bir oyunun üzerine gitmek isteyen yapım ise yeni çalışmasını duyurdu. Oyunun hayranları için Fortnite Mobile müjdesi verildi.

Fortnite Mobile Nasıl Bir Oyun Olacak?

Mobil platformlara taşınacağı duyurulan yapımın, mobil platformlar için sunacağı ayrıcalıklar konusunda da bazı bilgiler geldi. Buna göre oyunun çoklu platform desteği olduğunu göreceğiz. Mobil oyunlarda çok sık görmediğimiz, hatta tam anlamıyla neredeyse hiç görmediğimiz çoklu platform desteği sayesinde, PC ve PS4 oyuncularıyla beraber oyuna girmek mümkün olacak. Mobil platformdan tüm rakiplerle mücadele edebileceksiniz ki bu mobil oyunlar için harika bir özellik.

Fortnite Mobile

Epic Games bu konuda yaptığı açıklamada ilginç bazı ayrıntılara da yer veriyor. PC ve PS4 kullanıcıları hangi güncellemeleri alıyor ve hangi içerikleri kullanıyorsa Fortnite Mobile kullanıcıları da aynı içeriklere ve güncellemelere ulaşabilecek. Yani 3 platformda aynı anda ilerleyecek ve oyunculara da sınırlamalar konulmayacak.

Unreal Engine Etkisi

Cross platform olarak da gösterebileceğimiz bu desteğin Unreal Engine oyun motoru sayesinde sunulması sağlanacak. Motor her platform için aynı oyunu derleyebiliyor. Epic Games’in oyun motorunun sunmuş olduğu bu destekten yararlanacağını düşünüyoruz. Güncellemelerde bile Fortnite Mobile serisinin geri kalmayacak olması, bu durumun kanıtı.

Oyunun çıkış tarihi konusunda da bilgiler verilmiş durumda. İlk olarak iOS 11 için düzenlenecek bir erkinlikle beraber yapımın, 12 Mart tarihinde piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Android içinse bir süre daha beklemek gerekecek.

Resmi Duyuru Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Önceki Haber: The Division 2 Resmiyet Kazandı! İlk Bilgiler Neler?

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Korkutan Bildirim Özelliği Gerçek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?