Force Touch Teknolojisini Destekleyen İlk Uygulama: Inklet

0
777

9 Mart’ta tanıtılan yeni Mac’lerle beraber hayatımıza giren Force Touch teknolojisi için geliştiriciler adına bugün ilk adım geldi. Force Touch teknolojisine sahip Mac’lerle uyumlu olan Inklet uygulaması, Force Touch teknolojisini destekleyen ilk uygulama oldu.

Eski nesil Mac’lerde ki mevcut touchpadlerde ki kullanımdan kaynaklanan zorluk sebebi ile Apple bu yeni teknolojisi Force Touch’ı geliştirmiş ve yeni nesil Mac’lerde kullanmaya başlamıştı. Bu yeni teknolojiyle birlikte trackpade bir takım yeni (algılama yönünden) hareketlerde eklenmiş oldu. Trackpad üzerinde yaptığınız baskıdan doğan kuvvete göre algılaması ve buna farklı şekillerde cevap vermesi gibi. Hal böyle olunca Mac için uygulama geliştiricileri uygulamalarını Force Touch teknolojisi ile eş çalışır hale getirmek için kolları sıvadı.

pd_inklet_top

Ten One Design bu konuda ilk adımı atarak özel bir 3. taraf uygulaması Inklet’i geliştirdi. Inklet Photoshop ve Illustrator başta olmak üzere şimdilik 18 uygulama ile uyumlu çalışıyor ve çizimlerinizde Force Touch teknolojisini kullanmanıza olanak sağlıyor. Üstelik çizimlerinizi kolay bir şekilde hazırlayabilmeniz için Pogo adlı özel bir çizim kalemini de uygulama ile birlikte satın alabilirsiniz. Bu kalemle trackpad üzerinde çizimler yapabilirsiniz.

trackpad-apple-mac

Sadece Inklet uygulamasının lisans fiyatı 24,95 $ iken Pogo kalemi ile beraber almak isterseniz 34,90 $ ödemeniz gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?