Flocks Oyunu Sonunda iOS İşletim Sisteminde

0
119

Bazı mobil oyunlar var, çok yüksek grafiklere sahip değil ve sıradan savaş sahnelerini içermiyor. Bunun yerine daha böyle kafa çalıştırıcı yapıya sahip oluyorlar. İşte böyle oyunlardan birisi de Flocks yapımı.

Bir bulmaca oyunu diyebileceğimiz Flocks, öyle çok yüksek ya da abartılı grafiklere sahip değil. Ama yine de güzel bir görsel yapısının da olduğunu gördüğümüz oyunda, farklı senaryolarda farklı görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.5.4 Güncellemesi Desteklenen Cihazlara Sunuldu

Flocks iOS Sürümü Yayında

Senaryolar karşınıza bazı zorluklar çıkarıyor. Yaşadığınız bu zorlukları çözmek için ise kontrol ettiğiniz bazı karakterler var. Bu karakterlerle beraber yaşadığını sorunları çözüp, bir şekilde yolunuza devam etmeniz gerekiyor.

Flocks iOS

Bulmaca dememizin nedeni oyunun neresinde ne yapacağınızı kendinizin bulmanızın gerekiyor olması. Daha çok dizi tabanlı bir yapıyı işaret eden oyunda, uzun süre sıkılmayarak bölümleri geçebileceğinizi düşünüyorum.

Çok sıkıcı bir yapı elbette yok. Genelde bulmaca oyunları bir süre sonra sıkar ama bazı oyunlar vardır yeterli zorluk derecesi sunulmuşsa ve oyunda eğlence bitmiyorsa, devam edilir.

Flocks iOS

İşte bu tip, boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir oyundan söz ediyoruz. iOS sürümü yayınlanan Flocks oyunu için tabii ki sadece iyi haberlerimiz yok. Oyunu belki çok seveceksiniz belki de denemek isteyeceksiniz ama bunun için bir ücret ödemeniz gerekecek.

Zira oyun ücretsiz olarak yayınlanmadı. Yapım, 28 TL gibi bir satış fiyatına sahip olarak geliyor. Burada bilinmesi gereken şey şu ki işletim sistemi desteği de yüksek tutulmuş. Yani 28 TL’yi gözden çıkarsanız bile cihazınızın da oyunun sistem istediğini karşılaması gerekiyor.

Oyunun sayfasını kontrol ettiğim zaman gördüğüm şu ki yapım iOS 13, iPadOS 13 ve üzeri işletim sistemi istiyor. Şimdi zaten 13 alanlar 14 aldı bunda sorun yok. Burada sorun olan iOS 12 işletim sistemini kullanan cihazlarda kalan kullanıcılarda. Bu kullanıcılar için yapacak çok fazla bir şey yok. Oyun desteği yeni sürümlere göre verilmiş durumda.

Flocks oyunu için bilmeniz gereken son şey ise şu ki oyunun boyutu da 296,4 MB olarak açıklanmış. Tabii ki son dönem oyunlarına bakacak olursak boyut çok yüksek değil. Zaten dediğimiz gibi yapımın içerisinde çok sayıda senaryo bulunuyor.

Yani şunu diyebilirsiniz, grafikler de çok yüksek değil ama neden boyut bu seviyede. Biz 20-25 MB boyutunda bulmaca oyunlarına alıştığımız için biraz farklı gelebilir. 🙂 Fakat dediğim gibi Technomoji takipçileri, Flocks oyununda çok sayıda senaryo bulunuyor. Bu da boyutun şişmesine neden olmakta.

‎flocks
‎flocks
Developer: nada studio, sl
Price: ₺69,99
Önceki İçerikiOS 12.5.4 Güncellemesi Desteklenen Cihazlara Sunuldu
Sonraki İçerikUygulama mağazalarından silinmiş bir uygulamayı nasıl tekrar indirirsiniz?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?