Fiyatı Dudak Uçuklatan Thunderbolt 3 Pro Satışta

0
100

Apple, ürünlerinde kullanılması için sunduğu aksesuarlarla ünlü olan bir marka. Aksesuarlardan kastımız akıllı saatler ya da kulaklık gibi ürünler değil. Aksesuar ürünlerinden kastımız şarj kabloları, adaptörler, veri kabloları gibi yan ürünler. Yan ürünler olmasına karşın bu ürünler Apple’ın ürünleri. Yani ne kadar yan ürünler, basit aksesuarlar gibi gözükse de Apple’ın adı olunca fiyat uçuyor. Basit bir kablonun rekor fiyata satışa çıktığını görebiliyorsunuz. Örnek mi istiyorsunuz? Thunderbolt 3 Pro veri ve şarj kablosu.

Bugün tanıtılan ve tanıtıldığı gibi satışa çıkan yeni kablo, Apple’ın en pahalı aksesuarlarından biri olmayı başardı. Bir kablo için ne kadar yüksek fiyat ödenebilir bakalım.

Thunderbolt 3 Pro Fiyatı ve Özellikleri

Şarj ve veri kablosu olarak kullanılacak yeni aksesuar, 2 metre uzunluğa sahip. Kablonun niteliğine bakıldığı zaman, gerçekten yüksek hızda veri aktarımlarına ulaşabiliyor. USB 3.1 Gen 2 ve DisplayPort çıkışını destekleyen kablonun, maksimum veri aktarım hızı 40 Gbps seviyesinde. Bu seviyeye ulaşmak için mutlaka uyumlu bir cihaz kullanılması gerekiyor.

Eğer standart cihazlar ve standart şartlarda kablo kullanılacak olursa, bu durumda da veri aktarım hızı 10 Gbps seviyesine kadar ulaşabiliyor.

Bir tek veri hızını düşünmeyin. Thunderbolt 3 Pro kablosunun dayanıklılığı da yükseltilmiş durumda. Kablonun yetenekleri sağlamlık konusunda da kendisini gösteriyor. Standart plastik yerine örme kablo kullanımı yapılıyor. Örgü kablo kopmalara karşı tam dayanıklılık sağlanıyor demek ve uzun ömürlü kullanım sunuyor demek.

Thunderbolt 3 Pro

Her şey çok iyi her şey çok güzel ama Thunderbolt 3 Pro fiyatı nasıl? İşte zaten sorun olan kısım burası. Premium seviyede bir ürün sunuyorsun ama bu ürün bir kablo. Fiyatı daha makul tutmak gerekebilir. Zira kablonun fiyatı 1.229 TL. Ama hemen üzülmeyin taksit yapabiliyorsunuz. 🙂 Kablo 3 taksit ile alınabiliyor. Her taksit için 410 TL ödemeniz gerekiyor. 🙂

Şaka bir yana aslında böyle bir kablo için yurt dışı fiyatı çok yüksek değil. Apple bu kabloyu 129 dolardan satışa çıkardı. 129 dolar kur farkı ve vergi sonrasında bu hale geliyor. Sizce veri aktarımı için kullanacağınız Thunderbolt 3 Pro kablosuna bu kadar ödemek mantıklı mı?

Önceki İçerikiPhone 12 Ekranı Sızdı – Gerçek Görseller Yayınlandı
Sonraki İçerikTesla, Akıllı Telefonlar için Birbirinden Şık Duvar Kağıtları Yayınladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?