Farklı Bir iPhone SE 2 Daha Ortaya Çıktı

0
596

Çok kısa bir süre önce iPhone SE 2 ya da iPhone 9 olarak adlandırılacak olan yeni uygun fiyatlı iPhone modeli hakkında iddialara yer vermiştik. Telefonların özelliklerinin neler olacağını gösteren bazı raporlar paylaşışmış ve bu raporlara göre detayları ele almıştık. Hemen bir gün sonrasında ise yeni bir telefon için daha iddialar ortaya çıktı. Bu kez iddialara göre iPhone SE 2 Plus ya da iPhone 9 Plus akıllı telefonları için iddialar paylaşıldı.

Plus modellerinin teknik özelliklerini ortaya koyan raporlar ekran kısmında ciddi bir değişiklik yapılacağını göstermekte.

iPhone 9 Plus Ekranı Nasıl Olacak?

Ana modelin ekran kısmında 4.7 inçlik bir panel sunulacağını belirtmiştik. Son dönem iPhone modellerine göre çok daha farklı bir yapıda telefonun geleceğinden söz etmiştik. 4.7 inçlik bir ekran boyutu ile gelecek olan bu ilk model üst ve alt çerçevelere sahip olacak. Home tuşunun barındırıldığı bir alt çerçevenin sunulduğunu göreceksiniz.

iPhone 8 akıllı telefonlarına benzer bir tasarım yapısına sahip olacak bu modelin dışında Plus modelinin ise ekran boyutunun daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. 5.4 inçlik bir ekran bulunduracak olan bu Plus modelinin ise Face ID desteğiyle beraber geleceği raporlandı. TrueDepth kamera lensinin kullanılacağı modelin, ana modele göre ekran çözünürlük değeri de daha yüksek olacak.

iPhone SE 2 Plus

Yine bu seride de LCD ekran kullanılacak ancak artık biraz daha büyük bir ekran ve daha ince çerçeveler görme şansını elde edeceğiz. Bu modelin tasarımında da farklılıklar olması söz konusu olabilir.

Ana modelin iPhone 8 akıllı telefonlarının tasarımına benzer bir tasarımla geleceği iddia edilmişti. Fakat iPhone 9 Plus ya da iPhone SE 2 Plus akıllı telefonlarının iPhone 11 modelinde kullanılan tasarıma benzer bir tasarım kullanıldığını belirten detaylar var. Her iki akıllı telefon için de tanıtımın Mart ayı içerisinde yapılması söz konusu.

Önceki İçerikiPhone 9 için Tüm Detaylar Paylaşıldı
Sonraki İçerikKarar Onaylandı – Cep Telefonu Taksitleri Resmen Düştü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?