Fake (sahte) isim, adres, mail ve cep telefonu numarası nasıl alınır?

4
16223

Geçtiğimiz aylarda bir online eğitim sitesi ücretsiz eğitim için kod paylaştı. Ama bu kod yalnızca Amerika’nın bir eyaletinde yaşayanlar için kullanılabilirdi. Bu kampanyadan ben de faydalandım. Önce sahte bir isim oluşturdum. Ardından o eyalete bağlı bir sahte adres ve posta kodu oluşturdum.  Sahte mailime gelen onay mailini tıkladım. Eğitim sitesine bu bilgilerle kayıt olduğumda onay geldi ve içerikleri ücretsiz elde etme şansı buldum. Ayrıca her siteye isminizi, mail adresinizi vermek istemeyebilirsiniz. Bu sitelerin bir faydası da budur.

Bu yazıda paylaştığımız bilgileri ve çok daha fazlasını hacker sitelerinde takılanlar zaten uyguluyor. Sahte kredi kartı bilgisi oluşturan, sahte sosyal güvenlik numarası oluşturmaya kadar illegal bilgiler bu sitelerde zaten dolaşıyor. Ben bunlara hiç girmeden işin yasal boyutu ile sahte isim oluşturma, sahte adres ve posta kodu oluşturma ve sahte telefon numarası oluşturmayı anlatacağım.

Fake (Sahte) isim oluşturma

Bu sayfaya tıklayarak kolayca sahte bir isim oluşturabilirsiniz. Bu sayfada seçebileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin, cinsiyet bilgisini, yaş bilgisini, eyalet (ABD) ve şehir (ABD) bilgisini seçebiliyorsunuz.

Site sizin için aşağıdaki gibi bir sonuç çıkarıyor:

 

Bu bilgiler sayfada yer ala bilgilerin %30’u bile değil. Bu bilgileri kullanarak istediğiniz sitelere üye olabilirsiniz. Buradaki mail adresi gerçek bir adres. Sayfada yer alan linke tıklayıp gelen maiilere bakabilirsiniz. Az önce test ettim. Ekran görüntüsü:

Fake (Sahte) adres oluşturma

Bu sayfadan sahte adres oluşturabilirsiniz. Amerika,İngiltere gibi ülkelerden gerçek adresler seçme şansınız var.

 

Fake (Sahte) cep telefonu numarası oluşturma ve mesaj alma

Yukarıdaki yöntemlerle de zaten sahte telefon numarası oluşturabiliyorsunuz. Önemli olan sesli yanıt alabilme, sahte numaradan mesaj gönderme ve sahte numaradan mesaj alma.

  • Sahte numaraya mesaj (sms) almak için şu linki kullanabilirsiniz: Tıklayın

Kullanımı çok kolay bir site. Oradaki numaralardan birisini seçin. Kimden mesaj almak istiyorsanız ona bu numarayı verin. Maalesef Türkiye seçeneklerde yok. (En az 15 site gezdim. Hiçbirinde Türkiye yoktu maalesef. Ücretli sitelerde var: Tıklayın.) Bu siteyi facebook vb.. sitelerden doğrulama kodu almak için de kullanabilirsiniz.

  • Sahte numaraya arama almak için şu linki kullanabilirsiniz: Tıklayın.

SpoofBox ile sahte numaraya telefon görüşmesi de yaptırabilirsiniz. Üstelik seçeneklerde Türkiye’de var.

Sahte (Fake) WhatsApp numarası oluşturma

Sahte numara ile de WhatsApp görüşmesi yapabilirsiniz. Bunun yöntemlerini başka bir konuda anlatacağız. Bu konuya sığamayacak kadar uzun bir konu olacak.

 

Sonuç olarak;

Gizliliğine önem verenler cep telefonu numaralarını,isimlerini, mail adreslerini vb.. bilgilerini tanımadıkları kişilere vermek istemezler. Çünkü telefonlarımıza gelen sms mesajlarından veya ismimizi tanıyıp bizi arayan dolandırıcılardan çok çekiyoruz. Facebook gibi bir siteyi hackleyenler milyonlarca kişinin bilgilerini ele geçirip, para karşılığında binlerce kişiye veya firmalara satıyorlar. Bundan korunmak için güvenmediğimiz sitelere sahte isimler, sahte mail adresleri gibi bilgiler vermemiz daha güvenli olacaktır. Artık bunları nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.

 

 

 

Önceki İçerikiOS 13.4’te iPhone’dan iCloud Klasörleri Nasıl Paylaşılır?
Sonraki İçerikEn iyi 5 video konferans uygulaması (iPhone-iPad ve Mac için)
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?