Facebook Yüksek Pil Tüketimi Sorunu ( Çözümü )

0
1200

Apple iOS 9 işletim sistemine geçtikten sonra buna ayak uydurmak isteyen Facebook’da bazı güncellemeler yaptı. Ancak güncellemeden sonra Facebook’un pil tüketim oranı bir hayli yükseldi. Hatta Facebook uygulamasını aktif bir şekilde kullanmıyor bile olsanız bu uygulama arkaplanda çalışarak pil tüketiminize yüksek oranda etki ediyor.

Normal bir Facebook kullanıcısında Facebook uygulaması pile %34 oranında etki ediyor. Bu sebepten dolayı da iPhone ve iPadlerinin şarjı daha kısa süre içerisinde bitiyor.

Facebook Pil Tüketimi Sorununun Çözümü

Bu sorunun şuanda geçici olarak bazı çözümleri var. Örneğin Facebook’ta otomatik video oynatma özelliğini kapatarak uygulamanın pil kullanım oranını biraz daha düşürebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar ise bu sorunu çözmek için Facebook uygulamasını tamamen kaldırıyorlar ve Facebook’u Safari üzerinden kullanmayı tercih ediyorlar.

Tüm bu sorunların çözümü için ise Facebook’un tekrar bir güncelleme yayınlaması gerekiyor.

Facebook Sorunu Doğruladı

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre ise iPhone ve iPad’lerde yaşanan şarj problemlerinin doğruluğunu açıkladı. Bu sorunun çözümü için uygulamanın üzerinde çalıştıklarını da dile getirdiler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?