Facebook Live iOS Sürümü İçin Yeni Güncelleme

Facebook Live iOS sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Facebook Live için gelen güncellemenin detayları neler? Güncelleme neleri değiştiriyor?

0
54

Sosyal medya dediğimizde akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Facebook, güncellemelerine hız kesemeden devam ediyor. Sosyal medya devinin son olarak Instagram ve WhatsApp uygulamaları için yayınladığı yeni güncellemelerden sonra şimdiden Facebook’un canlı yayın sistemi için yeni bir güncelleme daha yayınladığı ortaya çıktı. Facebook Live sistemi için yayınlanan güncelleme ise uygulamanın canlı yayın özelliklerini çok daha işlevsel hale getirmekte. Kullanıcıların canlı yayın özelliğini çok daha etkili kullanmaları için yayınlanan güncellemenin en önemli detayı ise sadece iOS işletim sistemlerine özel olarak yayınlanmış olması. Web sürüm ve Android sürümde yeni güncelleme bulunmuyor.

Facebook Live Güncelleme Detayları

iOS için yayınlanan Facebook Live güncellemesinin detaylarından bahsedelim. Güncelleme doğrudan canlı yayın sistemini değiştirmiyor. Bunun yerine Facebook Live özelliğine yeni bazı eklentiler geliyor. Öncelikle yeni güncellemeyle beraber canlı yayın sırasında arkadaşlarınıza davet gönderme imkanını elde ediyorsunuz.

Facebook Live

Bu şekilde canlı yayın yaparken hem daha fazla kullanıcıya ulaşabiliyor hem de bir nevi grup görüşmesi gibi bir sistem oluşturabiliyorsunuz. Facebook Live güncellemesiyle beraber sisteme gelen yenilikler bununla da sınırlı değil.

Facebook Live Sohbet Özelliği

Sadece iOS işletim sistemleri için yayınlanan özel güncellemede dikkat çeken bir başka nokta ise sohbet özelliği. Yeni sistem sonrasında artık canlı yayın sırasında istediğiniz kullanıcılarla sohbet edebiliyorsunuz. Bunun için canlı yayın ekranında özel bir sohbet bölümü yer alıyor. Tüm bu değişikliklere baktığımızda genel olarak yeni güncelleme sonrasında en azından iOS işletim sistemi için Facebook Live’ın çok daha işlevsel ve çok daha kullanıcı etkileşimini artıran bir hal aldığını görebiliyoruz. Güncellemenin iOS dışında yayınlanıp yayınlanmayacağı ise merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?