Facebook iOS Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

0
6131

Facebook, mobil dünyada hakimiyetini alttan alta arttırmaya başladı. Tüm eleştirilere, gelen kötü yorumlara, kullanmayın kampanyalarına rağmen iOS ve Android fark etmez, hala Facebook uygulaması çok popüler.

Görünen bundan 10 sene sonrada uygulama popüler olmaya devam edecek. Fakat bunu başarmak için değişimleri de yakalamak gerekiyor. Geç gelse de Facebook uygulaması da yeniliklere yer veriyor. Facebook iOS için karanlık mod desteği, son zamanda gördüğümüz en güzel örnek.

Bakın: iOS 14 Ses Tanıma Özelliği ve Kullanımı

Facebook iOS Karanlık Mod Desteği Neler Sunuyor?

Bundan yaklaşık 2-3 gün önce iOS sürümü için karanlık mod desteğinin geldiği duyuruldu. Karanlık mod, bize çok yabancı değil. Google, WhatsApp ve daha birçok uygulama zaten karanlık modu getirmişti. Şimdi sıra Facebook uygulamasında.

Uygulamaya getirilen karanlık modun diğer uygulamaların yapısından çok bir farkı bulunmuyor. Karanlık moda geçildiğinde arka kısımda tamamen koyu gri bir renk düzeni seçiliyor.

Tamamen koyu gri olan renk üzerinde mavi butonlar ve menüler eklenmiş. Facebook’un standart olarak kullandığı mavi butonlar yerine daha koyu, farklı bir mavi rengi belirlenmiş ve bu da yeni temanın renk uyumunu sağlamış.

Facebook iOS için karanlık mod

Facebook iOS Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Yeni karanlık mod gruplar halinde yayınlanmaya başladı. Kaç grupta yayın yapılacağı konusunda bir bilgi yok ama ilk grup için karanlık mod kullanıma açıldı. Ülke sınırlaması olmadığından siz de bu ilk grup içerisinde olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken uygulamayı güncelleme ve sonrasında uygulama içerisinde karanlık modu açmak.

  • Facebook uygulamanıza girin.
  • “Menü > Ayarlar ve Gizlilik” seçimine gidin.
  • Dil kısmının üzerinde karanlık modu göreceksiniz. Karanlık modu açın ya da kapatın.

Facebook iOS karanlık mod özelliğini göremiyorsanız, siz ilk grup içerisine alınmamışsınızdır demek. Dışarıdan indirebileceğiniz bir güncelleme olmadığı için Facebook’un herkese bu özelliği açmasını beklemeniz gerekecek.

Merak etmeyin çünkü uzun sürmeyecek. Testlerde de sorun yaşanmazsa 1 hafta ya da 2 hafta içerisinde çok daha geniş kullanıcı kitlesi için karanlık mod yayınlanacaktır.

Önceki İçerikKeskin Kenarlı iPhone 12 Konsept Çalışması
Sonraki İçerikiOS 14 ile Fotoğraflara Başlık Ekleme
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?