Facebook Güncellemesi ile Canlı Yayın Özelliği Geldi

3
700

Facebook gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme daha yayınlaması. Facebook’un iOS cihazları için çıkardığı son güncelleme sayesinde kullanıcılar aynen Periscope’da olduğu gibi canlı yayın yapabilecekler.

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu özellik şuanda sadece iOS cihazlarda kullanılabilir durumda. Bu özellikten faydalanabilmeniz için Facebook’un son güncellemesini almış olmanız gerekiyor. iOS Cihazınızdan canlı yayın yapmak istediğiniz zaman öncelikle Durum bölümünde tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen seçeneklerden “Canlı Yayın” simgesine basmanız gerekiyor. Ardından canlı yayın yapmaya başlıyorsunuz ve siz canlı yayına başladığınız zaman arkadaşlarınıza bildirim gidiyor.

Daha sonra yaptığınız canlı yayın kayıt altına alınıyor ve dilediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz.

Kolaj Fotoğraflar Paylaşabileceksiniz

Facebook güncellemesi ile gelen bir diğer yenilik ise kolaj fotoğraf paylaşımı konusunda. Dilediğiniz zaman fotoğraflarınızı kolaj özelliği sayesinde paylaşabileceksiniz. Henüz sadece iOS cihazları için kullanılabilir olan bu güncelleme ilerleyen günlerde Android kullanıcıları için de gelecektir.

3 YORUMLAR

  1. iphone 5s kulanıcısıyım ama lakin facebook ım da son günlemeyi yaptım ama yinde canlı yayın butonu gelmedi sebep nedir bilgilendirirseniz seviriim iiyi çalışmalar…

    • iOS Cihazınızdan canlı yayın yapmak istediğiniz zaman öncelikle Durum bölümünde tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen seçeneklerden “Canlı Yayın” simgesine basmanız gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?