Facebook konusunda pek sevmediğimiz bir durum varsa oda rastgele bir algoritmayla birlikte gönderileri bizlere göstermesi. Bu durumla birlikte neyi görmek istediğimizi veya görmek istemediğimize karar veremiyoruz. Bu da aslında bir noktada ilgi çekiciliğini yitiriyor.

Yeni Facebook iOS uygulaması güncellenmiş haliyle bugün itibariyle kullanıma sunulacak. Güncellemenin içerisinde artık kullanıcıyı neyi daha fazla görmek istediğini veya neyi görmek istemediğini ve kişileri belirleyip kendine özel haber akışı sağlayabilecek. Ayrıca 3 farklı ek özellik ile birlikte geliyor.

prioritize

Başlık özelliğinin içerisinde uygulama başlatıldığı zaman en üst kısımda hangi içeriği veya kişinin gönderilerini görmek istiyorsanız buradan ayarlayıp kişiselleştirebiliceksiniz artık ve bu özellik sayesinde arkadaşlarınızın veya önemsediğiniz bir içeriği kaybetmeden erişmiş olabileceksiniz.

unfollow

Arkadaşlarınızın arasında pek samimi olmadığınız ve gönderilerini de görmek istemediğiniz fakat arkadaşlıktan da silmekten çekiniyorsanız bu uygulama istemediğiniz kişileri takip etmeme özelliği de sunuyor.  Bu uygulama web tarayıcı üzerinden çok önceden beri kullanılabilir fakat bir çok insan bu özelliğin varlığından bile haberdar değil.

Tersine eski zamanlarda takip etmeyi bıraktığınız kişileri de bu uygulama sayesinde kimleri takip etmediğinizi size hatırlatacak ve o kişiler için ikinci bir şans sunacak. Son olarak kişiselleştirilmiş önerilerde bulunacak mesela arkadaşlarınızın beğendiği ve sizin de ilginizi çekebileceğini düşündüğü sayfaları önerebilecek.

Güncelleme şu saniye App Store üzerinde gözükmüyor fakat gün içerisinde ve yarın kontrol etmeye devam ederseniz sizde bu güncellemeden yararlanabilirsiniz. Android ve web kullanıcıları şuan için beklemek zorunda. Facebook’un belirttiğine göre bu iki platform için önümüzdeki haftalarda güncelleme söz konusu olabilir.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?