EyeSense için Güncelleme Geldi

0
88

Türk Telekom’un görme engelliler için sunduğu uygulama EyeSense, her sene yeni özellikler kazanıyor ve biraz daha işlevsel bir hale geliyor. Görme engellilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklanan uygulamanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde bir güncelleme daha aldığı açıklandı. Bu kez güncelleme önemli bir artı kazandırıyor. Dilerseniz uygulamadan ve güncellemeden daha detaylı olarak söz edelim.

EyeSense için Renk Tanıma Özelliği

Güncelleme konusunda detaylardan söz etmeden önce uygulama hakkında bilgi verelim. EyeSense, görme engelliler için etraftaki nesnelerin tanımlanmasını sağlıyor. Akıllı telefonların kamera sistemi üzerinden çalışan uygulama, binlerce nesnenin tanımlı olduğu bir uygulama. Telefonu nesneye doğrulttuğunuz zaman, kamera nesneleri tanıyor ve sesli bir şekilde nesnenin ne olduğunu okuyor.

EyeSense

Güncelleme sonrasında uygulamaya bir de renk tanıma özelliğinin geldiği açıklandı. Renk tanıma güncellemesi ile artık sadece nesneler tanınmıyor. Bunun yanında nesnelerin renklerinin de tanınması sağlanıyor. Yine uygulama sesli bir şekilde nesnelerin renklerini de okuyacak. Renkler konusunda yapılan güncellemenin dışında arayüz kısmında da yenilikler yapıldığını ekleyelim. Arayüz kısmında yapılan yenilikler, uygulamanın çok daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlamış durumda.

‎EyeSense
‎EyeSense
Developer: Türk Telekom A.Ş.
Price: Free

Özellikle görme engellilerin kolay erişimi için ana ekran menülerinin düzenlendiğini ekleyelim. Yeni güncellemenin hem iOS hem de Android için geçerli olduğunu da eklemek gerekiyor. EyeSense uygulaması için güncellemelerin devam etmesini de bekliyoruz. Bundan sonraki aşamada nasıl güncellemelerin geleceği ise merak konusu.

Önceki İçerikiPhone SE 2 Parçaları Depolanıyor
Sonraki İçerikiPhone ile PS4 Oyunları Nasıl Oynanır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?